Hlavní obsah stránky

Tenis: Gombos postúpil do 2.kola dvojhry na Slovak Open po triumfe nad Džumhurom

Bratislava 4. novembra (TASR) - Slovenský tenista Norbert Gombos sa suverénnym spôsobom prebojoval do 2. kola dvojhry na bratislavskom challengeri Slovak Open. V 1. kole zdolal na centri v NTC prvýkrát v kariére šiesteho nasadeného Damira Džumhuru z Bosny a Hercegoviny za 59 minút hladko v dvoch setoch 6:3, 6:2. V dueli o postup do štvrťfinále nastúpi vo štvrtok proti víťazovi súboja medzi ďalším Slovákom Filipom Horanským a českým kvalifikantom Pavlom Štaubertom.

Gombos počas celého zápasu ťažil z kvalitného podania, v úvodnom sete stratil po prvom servise iba dva fiftíny. O osude dejstva rozhodol ôsmy gem, v ktorom slovenský daviscupový reprezentant prelomil súperovo podanie. V druhom dejstve sa po rýchlom brejku ujal vedenia 2:0 a zápas už s prehľadom dotiahol do úspešného konca. Za stavu 5:2 premenil vďaka dvanástemu esu hneď prvý mečbal, predtým odvrátil štyri brejkbaly. Džumhurovi tak odplatil tri predchádzajúce prehry z antuky. Na Slovak Open vyrovnal svoje maximum z roku 2012, vlani skončil v prvom kole na rakete neskoršieho víťaza Lukáša Lacka.