Hlavní obsah stránky

Tenis-Australian: Lacko prehral v 2. kole dvojhry s Dimitrovom

Melbourne 21. januára (TASR) - Slovenský tenista Lukáš Lacko neuspel v 2. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne. Napriek sympatickému výkonu podľahol desiatemu nasadenému Bulharovi Grigorovi Dimitrovovi v štyroch setoch 3:6, 7:6 (10), 3:6, 3:6. Slovensko tak už na úvodnom podujatí veľkej štvorky nemá zastúpenie v mužskom singli, Martin Kližan v stredu skrečoval zápas s Portugalčanom Joaom Sousom.

Lacko mal v prvom sete duelu s Dimitrovom za stavu 3:3 k dispozícii brejkbal, Bulhar ho však odvrátil, v ďalšom geme prelomil súperov servis a úvodné dejstvo sa stalo jeho korisťou. Hneď na začiatku druhého setu Lacko stratil podanie, následne však kontroval rebrejkom a rozhodnutie napokon padlo až v dramatickom tajbrejku, v ktorom mal navrch druhý najlepší slovenský singlista. Tretí set získal vďaka rýchlemu brejku vo svoj prospech Dimitrov. Vo štvrtom dejstve síce Lacko vyrovnal z 1:3 na 3:3, koncovka však patrila vlaňajšiemu wimbledonskému semifinalistovi.