Tenis-Australian: Kližan skrečoval zápas so Sousom: "Bolo mi na odpadnutie" (2)

Melbourne 21. januára (TASR) - Slovenský tenista Martin Kližan neuspel v 2. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne. Zápas proti Portugalčanovi Joaovi Sousovi skrečoval za stavu 6:4, 6:7 (4), 4:6, 0:1 vo štvrtom sete.

Zverenec trénera Martina Damma mal duel dobre rozohratý, v druhom dejstve mal brejk k dobru, no Sousa si vynútil tajbrejk, vyrovnal na 1:1 na sety a prevzal opraty stretnutia do svojich rúk. Kližana postupne chytali kŕče, po prehratom treťom sete zamieril do šatne a po strate podania v úvode štvrtého dejstva sa vzdal.

"Od rána som sa necítil dobre, na raňajky som ani nemal chuť jesť. Počas zápasu som mal problémy s dýchaním, mal som stavy na odpadnutie, preto som to na začiatku štvrtého setu skrečoval," povedal Kližan pre Slovenský rozhlas.