Tenis-Roland: Rybáriková postúpila do 2. kola dvojhry, čaká ju Pennettová

Paríž 24. mája (TASR) - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková sa rovnako ako vlani prebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. V úvodnom kole si poradila s austrálskou kvalifikantkou Oliviou Rogowskou v troch setoch 0:6, 7:5, 6:2. Na parížskej antuke vyrovnala svoje maximum. Jej ďalšou súperkou bude nasadená dvadsaťosmička Talianka Flavia Pennettová.

Rogowská v prvom sete na dvorci číslo šesť dominovala, aj vďaka forhendovým winnerom trikrát prelomila podanie Rybárikovej a za 23 minút jej uštedrila "kanára". V druhom dejstve si slovenská trojka po brejku v šiestom geme vybudovala náskok 5:2. Rogowská síce v ďalších minútach vyrovnala na 5:5, no záver setu patril Rybárikovej. V treťom dejstve Slovenka po rýchlom brejku odskočila súperke na 4:1 a v ôsmom geme premenila pri podaní Rogowskej hneď prvý mečbal.