Tenis-Wimbledon: Schmiedlová vo dvojhre skončila, Azarenková do 2. kola (2)

Wimbledon 29. júna (TASR) - Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová ani na tretí pokus neprešla cez úvodné kolo dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Zverenka trénera Milana Martinca prehrala na tráve All England Clubu s Američankou Coco Vandewegheovou za 70 minút v dvoch setoch 4:6, 2:6. Súperka ju počas celého zápasu nepustila ani k jedinému brejkbalu.

O osude prvého setu rozhodol hneď úvodný gem, v ktorom slovenská fedcupová reprezentantka stratila podanie. V druhom dejstve si Vandewegheová po dvoch brejkoch vybudovala náskok 5:1 a zápas s prehľadom dotiahla do úspešného konca. Aj na druhom grandslame sezóny Roland Garros v Paríži stroskotala Schmiedlová hneď na prvej prekážke, keď podľahla Belgičanke Alison Van Uytvanckovej.

ženy - dvojhra - 1. kolo:

Coco Wandewegheová (USA) - Anna Karolína SCHMIEDLOVÁ (SR) 6:4, 6:2, Victoria Azarenková (23-Biel.) - Anett Kontaveitová (Est.) 6:2, 6:1

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o ďalší výsledok