Hlavní obsah stránky

Tenis-Wimbledon: Federer napriek dvom prerušeniam do semifinále cez Simona

Wimbledon 8. júla (TASR) - Švajčiarsky tenista Roger Federer sa stal prvým semifinalistom grandslamového turnaja vo Wimbledone. V stredajšom štvrťfinálovom dueli, ktorý dvakrát prerušil občasný dážď, nedal šancu Francúzovi Gillesovi Simonovi a v troch setoch ho zdolal 6:3, 7:5, 6:2. Druhého najvyššie nasadeného hráča "pavúka" čaká v boji o finále úspešnejší zo stretnutia medzi Kanaďanom Vasekom Pospisilom a Britom Andym Murrayom.

Vlaňajší finalista Federer vstúpil do stretnutia ako z partesu. Napriek náročnejšej druhej hre viedol už 3:0, pohodlný náskok si z rúk nepustil a premeneným mečbalom stanovil skóre úvodného setu na 6:3 vo svoj prospech. V druhom dejstve hrali obaja súperi vyrovnaný tenis. Simon zvýšil agresivitu a dotiahol sa na 5:5, ale následne nepotvrdil brejk a skúsenejšiemu súperovi daroval ďalšie dva gemy potvrdzujúce zisk druhého setu. V tom treťom to bola jednoznačná záležitosť 17-násobného grandslamového šampióna, Simona dvakrát brejkol a za 1:39 h ukončil jeho cestu na turnaji.