Tenis-Roland: Martin postúpil do 2. kola dvojhry po triumfe nad De La Navom

Paríž 23. mája (TASR) - Slovenský tenista Andrej Martin sa prvýkrát v kariére prebojoval do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji. V úvodnom kole Roland Garros v Paríži si ako "lucky loser" poradil so Španielom Danielom Muňozom De La Navom 6:2, 6:3, 4:6, 6:4.

Ako jediný z kvarteta Slovákov "prežil" pondelňajšie zápolenia v hlavnej súťaži, Anna Karolína Schmiedlová, Daniela Hantuchová i Martin Kližan sa s účinkovaním v singli rozlúčili. Súperom Martina v 2. kole bude víťaz francúzskeho derby medzi Julienom Bennetauom a Lucasom Pouillem.

Martinovi vyšiel úvod zápasu, keď od stavu 1:2 získal päť gemov v rade a prvý set sa stal jasne jeho korisťou. O osude druhého dejstva rozhodol Martinov brejk v úvodnej hre. V treťom sete mal navrch De La Nava, no v koncovke štvrtého sa presadil slovenský daviscupový reprezentant, ktorý v desiatom geme využil pri podaní súpera hneď prvý mečbal.