Tenis-Roland: Muguruzová Blancová prvou finalistkou ženskej dvojhry

Paríž 3. júna (TASR) - Španielska tenistka Garbine Muguruzová Blancová je prvou finalistkou ženskej dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži. V semifinále si ako nasadená štvorka poradila s Austrálčankou Samanthou Stosurovou hladko v dvoch setoch 6:2 a 6:4. V sobotu nastúpi vo finále proti víťazke súboja medzi obhajkyňou titulu Serenou Williamsovou a nenasadenou Holanďankou Kiki Bertensovou.

Muguruzová sa predstaví vo svojom druhom grandslamovom finále, vlani podľahla v záverečnom súboji o titul vo Wimbledone Serene Williamsovej. V dueli s nasadenou dvadsaťjednotkou Stosurovou od začiatku diktovala priebeh, keď sa v prvom sete po dvoch brejkoch bleskovo ujala vedenia 4:0 a set získala za 34 minút v pomere 6:2.

Rolu favoritky potvrdzovala Španielka aj v druhom dejstve, v ktorom si vypracovala náskok 2:0 a hoci Stosurová kontrovala ziskom naledujúcich dvoch hier, koncovka pred polprázdnym hľadiskom dvorca Suzanne Lenglenovej už patrila Muguruzovej.