Tenis-WImbledon: Federer otočil zápas s ČIličom a postúpil do semifinále (2)

Wimbledon 6. júla (TASR) - Kanadský tenista Miloš Raonič sa stal prvým semifinalistom mužskej dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Vo štvrťfinále si ako nasadená šestka poradil s Američanom Samom Querreym 6:4, 7:5, 5:7, 6:4. V koncovkách prvého, druhého i štvrtého setu prelomil podanie súpera, ktorý v 3. kole senzačne vyradil svetovú jednotku Srba Novaka Djokoviča.

Semifinálovým súperom Raoniča bude sedemnásobný wimbledonský šampión Švajčiar Roger Federer, ktorý otočil zápas s Chorvátom Marinom Čiličom a zvíťazil po päťsetovej bitke 6:7 (4), 4:6, 6:3, 7:6 (9), 6:3. Vo štvrtom sete odvrátil tri mečbaly. Čilič dlho ťažil z kvalitného podania, bol lepší na returne i vo výmenách. Víťaz US Open z roku 2014 výborne zvládol tajbrejk prvého setu, v ktorom si vybudoval náskok 5:0.

O osude druhého dejstva rozhodol Čiličov brejk v treťom geme. V treťom sete za stavu 3:3 viedol Chorvát pri podaní Federera 40:0, grandslamový rekordér si však podržal servis, v ďalšom geme súpera brejkol a vynútil si štvrtý set. V ňom Federer odvrátil tri mečbaly, vyhral dramatický tajbrejk a dostal sa na koňa. V piatom dejstve za stavu 4:3 prelomil Čiličov servis a v ďalšom geme premenil vďaka esu hneď prvý mečbal.

muži - dvojhra - štvrťfinále:

Roger Federer (3-Švajč.) - Marin Čilič (9-Chor.) 6:7 (4), 4:6, 6:3, 7:6 (9), 6:3, Miloš Raonič (6-Kan.) - Sam Querrey (28-USA) 6:4, 7:5, 5:7, 6:4

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o ďalší výsledok