Hlavní obsah stránky

Tenis-PSO: Molčan prehral v semifinále dvojhry s Griekspoorom

Bratislava 13. novembra (TASR) - Slovenský tenista Alex Molčan nepostúpil do finále dvojhry na bratislavskom challengri Peugeot Slovak Open. V sobotnom semifinále prehral ako nasadená päťka s turnajovou dvojkou Tallonom Griekspoorom 7:6 (5), 3:6, 4:6. Holanďan nastúpi v nedeľu o 17.00 h v boji o titul proti maďarskému kvalifikantovi Zsomborovi Pirosovi.

V prvom sete duelu medzi Molčanom a Griekspoorom si obaja hráči držali svoje podanie a tak na rad prišiel tajbrejk, v ktorom mal navrch domáci hráč. Najlepší slovenský singlista si vybudoval náskok 4:1 a za stavu 6:5 premenil vďaka esu v poradí tretí setbal. V druhom dejstve Holanďan za stavu 2:1 prelomil podanie Molčana a výhodu brejku pretavil v zisk setu. Griekspoor sa dostal na koňa, v rozhodujúcom dejstve za stavu 2:2 opäť zobral Molčanovi servis a zápas už dotiahol do úspešného konca, hoci za 5:4 čelil brejkbalu. Holanďanovi sa v tomto roku v slovenskej metropole darí, v júni triumfoval na antukovom challengri Bratislava Open.