Tenis-Masters: Najvyššie nasadený Djokovič zdolal v úvodnom zápase Ruuda

Turín 15. novembra (TASR) - Najvyššie nasadený Srb Novak Djokovič vstúpil víťazne do tenisového turnaja majstrov v Turíne. V pondelkovom súboji si poradil v zelenej skupine s osmičkou "pavúka" Casperom Ruudom z Nórska vo dvoch setoch 7:6 (4) a 6:2.

Djokovič stratil svoje podanie hneď v prvom geme. Manko 1:3 dokázal zmazať brejkom v šiestej hre a v desiatej mal za stavu 5:4 k dispozícii dva setbaly. Ruud však dotiahol set do tajbrejku, v ktorom viedol 4:3. Ale štyri víťazné loptičky za sebou znamenali zisk úvodného dejstva pre Srba. V druhom sete už favorit jasne dominoval, súpera brejkol v prvej aj piatej hre a zápas dotiahol do víťazného konca. Využil svoj druhý mečbal.

Vo večernom stretnutí proti sebe nastúpia Grék Stefanos Tsitsipas a Rus Andrej Rubľov.