Tenis-MS WTA: Sakkariová zdolala Sobolenkovú a postúpila do semifinále

Guadalajara 16. novembra (TASR) - Grécka tenistka Maria Sakkariová sa na MS WTA Tour v mexickej Guadalajare prebojovala do semifinále. Vo svojom záverečnom zápase v skupine Chichén Itzá zdolala ako štvorka záverečného podujatia sezóny nasadenú jednotku Bielorusku Arinu Sobolenkovú 7:6 (1), 6:7 (6), 6:3 a obsadila 2. miesto. V boji o postup do finále nastúpi proti Estónke Anett Kontaveitovej.

Víťazkou skupiny sa stala Paula Badosová. Španielke neublížila ani prehra 5:7, 4:6 s Poľkou Igou Swiatekovou. Poľka v úvodnom sete stratila servis v treťom geme, no vzápätí oň tiež pripravila súperku. Badosová nevyužila v desiatom geme setbal na podaní Poľky. Swiateková prelomila Španielke podanie opäť v rozhodujúcej dvanástej hre a ukoristila prvý set. Badosová brejkla Poľku v tretej hre druhého setu a vo štvrtej maratónskej, vyše trinásťminútovej, odvrátila sedem brejkbalov súperky a až 24. loptička rozhodla o jej vedení 3:1. Poľka ale nerezignovala, ešte dvakrát prelomila súperke podanie a zápas doviedla do víťazného konca. Badosovej súperkou v semifinále bude krajanka Garbine Muguruzová.

MS WTA Tour v Guadalajare

skupina Chichén Itzá:

Iga Swiateková (Poľ.-5) - Paula Badosová (Šp.-7) 7:5, 6:4, Maria Sakkariová (Gr.-4) - Arina Sobolenková (Biel.-1) 7:6 (1), 6:7 (6), 6:3