Tenis: Španieli prvými finalistami ATP Cupu, Poliakov zdolali už po dvojhrách

Sydney 7. januára (TASR) - Tenisti Španielska sa stali prvými finalistami ATP Cupu v Sydney. V piatkovom semifinále zvíťazili nad poľskými súpermi už po dvojhrách, o potrebné dva body sa postarali Pablo Carreno Busta a Roberto Bautista Agut.

V prvom singli nedal dvadsiaty hráč svetového rebríčka Carreno Busta žiadnu šancu 860. tenistovi renkingu Janovi Zielinskému a za 55 minút ho zmietol z kurtu po výsledku 6:2 a 6:1. Druhá dvojhra priniesla už oveľa väčšiu drámu. V súboji tímových jednotiek sa ujal vedenia Bautista Agut po výhre nad Hubertom Hurkaczom 7:6 (6), keď premenil hneď prvý setbal. V druhej sade mu však deviaty hráč sveta zobral dvakrát podanie a vyrovnal (6:2). V rozhodujúcom sete si obaja hráči udržali podanie až do stavu 6:6 a tak musel opäť rozhodnúť až tajbrejk. Aj druhýkrát v ňom bol úspešný španielsky reprezentant 7:6 (5) a po dvoch hodinách a 44 minútach poslal svoju krajinu do finále.

O druhom finalistovi sa rozhodne v sobotu v súboji medzi Kanadou a obhajcami trofeje z Ruska.