Tenis-Roland: Kasatkinová sa druhýkrát v kariére prebojovala do štvrťfinále

Paríž 30. mája (TASR) - Ruská tenistka Daria Kasatkinová sa druhýkrát v kariére prebojovala do štvrťfinále ženskej dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. Dvadsiata nasadená hráčka si v pondelňajšom stretnutí osemfinále poradila s Taliankou Camilou Giorgiovou hladko dvakrát 6:2. Duel trval len hodinu a 20 minút.

Premožiteľka slovenskej tenistky Rebeccy Šramkovej v 1. kole doteraz neprehrala na turnaji ani jediný set a štyrmi jasnými víťazstvami sa prebojovala do štvrťfinále, v ktorom sa objavila aj v roku 2018. Narazí v ňom na úspešnú zo súboja medzi Madison Keysovou a Veronikou Kudermetovou. "Nezáleží na tom, kto bude moja súperka, som nadšená, že som vo štvrťfinále Roland Garros, to je to najdôležitejšie," povedala dvadsaťpäťročná Kasatkinová.