Tenis-Roland: Kasatkinová premiérovo postúpila do semifinále ženskej dvojhry

Paríž 1. júna (TASR) - Ruská tenistka Daria Kasatkinová sa prvýkrát v kariére prebojovala do semifinále dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. Dvadsiata nasadená hráčka zdolala v stredajšom štvrťfinálovom stretnutí krajanku a turnajovú dvadsaťdeviatku Veroniku Kudermetovovú 6:4, 7:6 (5). Zápas trval 2:05 h.

Premožiteľka slovenskej tenistky Rebeccy Šramkovej v 1. kole doteraz neprehrala na turnaji ani jeden set. Postupom medzi najlepšiu štvorku prekonala svoje grandslamové maximum, v roku 2018 prehrala vo štvrťfinále na parížskej antuke i vo Wimbledone.

Dvadsaťpäťročná Kasatkinová prehrávala v úvode 1:3, ale potom dvakrát vzala súperke podanie a získala prvý set vo svoj prospech. V druhom obe hráčky trikrát stratili servis, napokon musel rozhodnúť až tajbrejk. V ňom si Kasatkinová vybudovala náskok 6:1, kraťasom napokon premenila až svoj v poradí piaty mečbal. V semifinále narazí na víťazku duelu Iga Swiateková (Poľ.-1) - Jessica Pegulová (USA-11).