Tenis-Laver Cup: Tím sveta otočil na 10:8, Auger-Aliassime zdolal Djokoviča

Londýn 25. septembra (TASR) - Tenisti Tímu sveta viedli po úvodnej nedeľňajšej dvojhre na Laver Cupe v Londýne nad Tímom sveta 10:8. O obrat sa postaral Kanaďan Felix-Auger Aliassime, ktorý po výbornom výkone zdolal Srba Novaka Djokoviča 6:3, 7:6 (3) a získal dôležité tri body.

Zvýšil tak šance výberu sveta získať prvý titul na prestížnom podujatí. V predchádzajúcich štyroch edíciách Laver Cupu triumfovali Európania. Tímu sveta mohol definitívne zabezpečiť rozhodujúci trinásty bod Američan Frances Tiafoe v prípade víťazstva nad Grékom Stefanom Tsitsipasom. V záverečnej dvojhre mali proti sebe nastúpiť Američan Taylor Fritz a Nór Casper Ruud.

Djokovič v úvodnom geme prelomil podanie Augera Aliassimea a po potvrdení brejku sa ujal vedenia 2:0. Kanaďan však rýchlo vyrovnal na 2:2 a v ďalších minútach začal predvádzať v 02 aréne skvelý tenis. Kvalitne podával, bol agresívny na returne, vychádzal mu forhend po čiare. Za stavu 6:3 premenil v tajbrejku druhého setu po forhendovom winneri druhý mečbal a odplatil Djokovičovi prehru z tohtoročného antukového turnaja Masters 1000 v Ríme.