Tenis-Australian: Sobolenková bude súperkou Rybakinovej vo finále dvojhry

Melbourne 26. januára (TASR) - Bieloruská tenistka Arina Sobolenková bude súperkou Kazašky Jeleny Rybakinovej vo finále ženskej dvojhry na Australian Open v Melbourne. V druhom štvrtkovom semifinále zdolala v pozícii nasadenej päťky Poľku Magdu Linetteovú 7:6 (1), 6:2. V sobotu bude bojovať o prvý singlový grandslamový titul.

V zápase medzi Sobolenkovou a Linetteovou videli diváci od začiatku kvalitný tenis plný razantných výmen od základnej čiary. Bieloruska prehrávala 0:2, no následne otočila na 3:2 a o prvom sete rozhodol tajbejk. V ňom dominovala Sobolenková, ktorá dovolila uhrať súperke iba jediný bod.

Bieloruska ťažila z kvalitného podania, po ktorom dokázala Linetteovú zatlačiť do defenzívy. V druhom dejstve si Sobolenková po dvoch brejkoch vybudovala náskok 5:1 a zápas už dotiahla do úspešného konca. V tomto roku ťahá 10-zápasovú víťaznú šnúru, pričom ešte nestratila ani set. Na začiatku sezóny triumfovala na turnaji WTA v Adelaide.