Tenis-Roland: Chačanov v osemfinále proti Sonegovi, ktorý vyradil Rubľova (2)

Paríž 2. júna (TASR) - Ruský tenista Karen Chačanov postúpil do osemfinále dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. V 3. kole v pozícii nasadenej jedenástky zdolal na parížskej antuke Austrálčana Thanasiho Kokkinakisa 6:4, 6:1, 3:6 a 7:6 (5).

Jeho ďalším súperom bude Talian Lorenzo Sonego, ktorý vyradil siedmeho nasadeného Andreja Rubľova. S Rusom prehral prvé dva sety, ale napokon dokázal zvíťaziť 5:7, 0:6, 6:3, 7:6 (5) a 6:3. Duel trval tri hodiny a 42 minút. "Neuveriteľný comeback. Od polovice stretnutia som začal hrať agresívnejšie ako v prvom a druhom sete. Ak on hrá agresívne, tak je proti nemu ťažké hrať. Mal som správny prístup a všetko som zmenil," vyjadril sa Sonego podľa agentúry AFP.

muži - dvojhra - 3. kolo:

Lorenzo Sonego (Tal.) - Andrej Rubľov (Rus.-7) 5:7, 0:6, 6:3, 7:6 (5), 6:3, Karen Chačanov (Rus.-11) - Thanasi Kokkinakis (Austr.) 6:4, 6:1, 3:6, 7:6 (5)

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o 2. odsek a o ďalší výsledok.