Tenis-Wimbledon: Sobolenková zdolala Keysovú, postúpila do semifinále

Londýn 12. júla (TASR) - Bieloruská tenistka Arina Sobolenková sa druhýkrát v kariére prebojovala do semifinále dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Nasadená dvojka si v stredajšom štvrťfinálovom stretnutí poradila s turnajovou dvadsaťpäťkou Američankou Madison Keysovou 6:2, 6:4. V boji o finále narazí na víťazku duelu medzi obhajkyňou titulu Kazaškou Jelenou Rybakinovou a šiestou nasadenou Ons Jabeurovou z Tuniska. Ak Sobolenková zvíťazí aj v semifinále, vystrieda na poste svetovej jednotky Poľku Igu Swiatekovú.

Šampiónka Australian Open začala proti Keysovej vo veľkom štýle, v prvom sete dvakrát brejkla súperku a získala ho vo svoj prospech za 39 minút. Druhý set mal oveľa vyrovnanejší priebeh. Američanka dokázala odskočiť na 4:2, ale záver patril Sobolenkovej. Získala štyri gemy za sebou a na konci využila svoj druhý mečbal. Dvadsaťpäťročná Bieloruska vyrovnala svoje wimbledonské maximum, v semifinále na londýnskej tráve bola aj pred dvomi rokmi, vtedy nestačila na Češku Karolínu Plíškovú.