Tenis-Roland: Rybakinová zdolala Svitolinovú a postúpila do štvrťfinále

Paríž 3. júna (TASR) - Kazašská tenistka Jelena Rybakinová postúpila do štvrťfinále dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. Štvrtá nasadená hráčka zdolala v pondelkovom osemfinále turnajovú pätnástku Jelinu Svitolinovú z Ukrajiny v dvoch setoch 6:4 a 6:3 za hodinu a deväť minút. V nasledujúcom zápase ju čaká víťazka súboja medzi Jasmine Paoliniovou z Talianska a Jelinou Avanesianovou z Ruska.

Dvadsaťštyriročná Rybakinová si postupom vyrovnala svoje maximum z Paríža, do štvrťfinále prenikla aj v roku 2021. V súboji so Svitolinovou síce stratila hneď úvodné podanie, ale následne ju rebrejkla a v piatom geme jej opäť zobrala servis. V prvom sete mala navrch a vyhrala ho 6:4. Jej súperka nevedela nájsť rytmus, robila chyby, nevychádzali jej údery a v druhom dejstve prehrávala už 1:4. Na podaní bola Rybakinová a zdalo sa už duel ľahko ukončí. Svitolinová sa však vtedy naštartovala zobrala jej servis čistou hrou a následne znížila na 3:4. Víťazka Wimbledonu z roku 2022 Rybakinová si však náskok udržala a zápas už dotiahla do víťazného konca. "Som rada, že sa mi to podarilo takýmto štýlom. Myslím, že sme odviedli dobrú prácu a môj tenis sa za posledné roky výrazne zlepšil," povedala priamo na kurte.