Tenis: Alexandrovová postúpila do 2. kola turnaja WTA v Ostrave

Ostrava 3. októbra (TASR) - Ruská tenistka Jekaterina Alexandrovová postúpila do 3. kola na turnaji WTA v Ostrave. V 1. kole zdolala Victoriu Azarenkovú z Bieloruska 6:4, 4:6, 6:2.

03. 10. 2022

Tenis: Swiateková nebude hrať Pohár Billie Jean Kingovej, vadí jej harmonogram

Varšava 3. októbra (TASR) - Svetová tenisová jednotka Iga Swiateková sa nepredstaví na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej v Glasgowe. Reprezentovať svoju krajinu nebude pre nedostatok času medzi MS WTA Tour v Texase a podujatím v Škótsku. Po

Tenis: Tiafoe postúpil v Tokiu do 2. kola (2)

Tokio 3. októbra (TASR) - Austrálsky tenista Alexej Popyrin skončil na turnaji ATP v Tokiu už v 1. kole. Nad jeho sily bol Španiel Pedro Martinez, ktorý ho zdolal 7:5, 6:4. Ďalej ide i štvrtý nasadený Američan Frances Tiafoe, Japonec Jasutaka Učijama

Tenis: Rebríček ATP vedie naďalej Alcaraz, Molčan na 48. mieste

Londýn 3. októbra (TASR) - Španielsky tenista Carlos Alcaraz naďalej vedie svetový rebríček ATP. Druhý je Španiel Rafael Nadal, ktorý si polepšil oproti minulému týždňu o jedno miesto. Nór Casper Ruud klesol na tretie miesto. V prvej desiatke nastala e

Tenis: Swiateková vedie rebríček WTA, Schmiedlovej patrí 107. priečka

Londýn 3. októbra (TASR) - Poľská tenistka Iga Swiateková aj naďalej vedie rebríček WTA. Na konte má 10.180 bodov. Druhá je Tunisanka Ons Jabeurová (4885) a tretia Estónka Anett Kontaveitová (4010), ktorá si polepšila oproti minulému týždňu o jedno mie

Tenis: Wawrinka vypadol v 1. kole v Nur-Sultane s Mannarinom

Nur-Sultan 3. októbra (TASR) - Švajčiarsky veterán Stan Wawrinka sa rozlúčil s tenisovým turnajom v kazašskom Nur-Sultane už v 1. kole dvojhry. Nad jeho sily bol Francúz Adrian Mannarino, ktorý zvíťazil 1:6, 6:2, 6:3

Tenis: Martinez vyradil v 1. kole v Tokiu Popyrina

Tenis: Víťazmi detského DC a FC chlapci Slávia STU a dievčatá Sparty P. Bystrica

Bratislava 2. októbra (TASR) - V celoslovenskom finále 17. ročníka Detského Davis Cupu a Fed Cupu zvíťazili v NTC aréne chlapci TK Slávia STU Bratislava a dievčatá TK Sparta Považská Bystrica. Chlapci vo finále zdolali TK ŠTK Šamorín 3:2, dievčatá si r

02. 10. 2022

Tenis: Djokovič vyhral turnaj ATP v Tel Avive

Tel Aviv 2. októbra (TASR) - Srbský tenista Novak Djokovič triumfoval na turnaji ATP v izraelskom Tel Avive. Najvyššie nasadený hráč zdolal v nedeľnom finále druhého nasadeného Chorváta Marina Čiliča 6:3, 6:4. Pre Djokoviča to bol tretí titul v roku 20

Tenis: Hüsler vyhral turnaj ATP v Sofii

Sofia 2. októbra (TASR) - Švajčiarsky tenista Marc-Andrea Hüsler triumfoval na turnaji ATP v Sofii. V nedeľnom finále zdolal piateho nasadeného Holgera Runeho z Dánska 6:4, 7:6 (8).

Tenis: Vo finále turnaja WTA v Tallinne triumfovala Krejčíková

Tallinn 2. októbra (TASR) - Česká tenistka Barbora Krejčíková triumfovala na turnaji WTA v Tallinne. Siedma nasadená hráčka zdolala v nedeľňajšom finále turnajovú jednotku, domácu Anett Kontaveitovú v dvoch setoch 6:2 a 6:3.

Tenis: Nišioka víťazom turnaja ATP v Soule

Soul 2. októbra (TASR) - Japonský tenista Jošihito Nišioka sa stal víťazom turnaja ATP v juhokórejskom Soule. Vo finále dvojhry zdolal štvrtého nasadeného Kanaďana Denisa Shapovalova 6:4, 7:6 (5) a získal druhý titul na mužskom prefesionálnom okruhu.