Tenis: Na čele rebríčka ATP aj naďalej bez zmeny, Horanský poskočil o 15 miest

Londýn 27. septembra (TASR) - Oproti uplynulému vydaniu mužského tenisového svetového rebríčka neprišlo v prvej desiatke k žiadnej zmene. Na čele je aj naďalej Srb Novak Djokovič s 12.133 bodmi. Pred druhým Rusom Daniilom Medvedevom má náskok 1558 bodo

27. 09. 2021

Tenis: Van Uytvancková postúpila do 2. kola turnaja WTA v Nursultane (3)

Nursultan 27. septembra (TASR) - Ukrajinská tenistka Lesia Curenková postúpila do 2. kola dvojhry na turnaji WTA v kazašskom Nursultane. Jej súperka Ruska Vitalija Diačenková skrečovala duel 1. kola za stavu 1:6, 1:3.

Tenis: Gasanovová postúpila do 2. kola turnaja WTA v Nursultane (2)

Tenis: Curenková postúpila do 2. kola turnaja WTA v Nursultane

Tenis: Na Laver Cupe triumfoval opäť výber Európy, Zverev: "Úžasný kolektív" (2)

Boston 27. septembra (TASR) - Výber Európy zvíťazil aj vo štvrtom ročníku tenisového Laver Cupu. V nedeľu mu v Bostone k obhajobe triumfu stačilo získať už len jeden bod. Ten rozhodujúci získali vo štvorhre Rus Andrej Rubľov a Nemec Alexander Zverev, k

Tenis: Kontaveitová získala titul na turnaji WTA v Ostrave

Ostrava 26. septembra (TASR) - Estónska tenistka Anett Kontaveitová získala titul na turnaji WTA v Ostrave. V nedeľňajšom finále dvojhry zdolala Grékyňu Mariu Sakkariovú nasadenú ako štvrtú 6:2, 7:5.

26. 09. 2021

Tenis: Hurkacz získal titul na turnaji ATP v Metz

Metz 26. septembra (TASR) - Poľský tenista Hubert Hurkacz získal titul na turnaji ATP v Metz. V pozícii najvyššie nasadeného hráča v nedeľňajšom finále dvojhry zdolal dvojku "pavúka", Španiela Pabla Carrena-Bustu 7:6 (2), 6:3.

Tenis: Na Laver Cupe triumfoval opäť výber Európy

Tenis: Horanský prehral vo finále challengeru v Bukurešti s Lehečkom

Bukurešť 26. septembra (TASR) - Slovenský tenista Filip Horanský neuspel vo finále dvojhry na challengerovom turnaji v Bukurešti (44.820 eur, antuka vonku). V nedeľu podľahol ôsmemu nasadenému Čechovi Jiřímu Lehečkovi za 74 minút 3:6, 2:6.

Tenis: Kwon Soon-Woo slávi prvý titul, vo finále v Nur-Sultane zdolal Duckwortha

Nur-Sultan 26. septembra (TASR) - Kórejský tenista Kwon Soon-woo získal svoj premiérový titul na okruhu ATP. V nedeľnom finále dvojhry na turnaji v kazašskom Nur-Sultane zdolal v súboji dvoch nenasadených hráčov Austrálčana Jamesa Duckwortha 7:6 (6), 6

Tenis: Kyrgios po prehre na Laver Cupe hovoril o konci kariéry

Boston 26. septembra (TASR) - Austrálsky tenista Nick Kyrgios premýšľa o konci kariéry. Dvadsaťšesťročný hráč oznámil, že na turnaji Laver Cup sa už zrejme nepredstaví.

Tenis: Výber Európy viedol po druhom dni Laver Cupu nad Tímom sveta 11:1

Boston 26. septembra (TASR) - Výber Európy bol po druhom dni tenisového Laver Cupu 2021 blízko k zisku svojho štvrtého titulu v sérii. V Bostone vyhral v sobotu všetky štyri zápasy a viedol nad tímom zvyšku sveta jednoznačne 11:1. K obhajobe prvenstva