OH2020-Tenis: Zranená Kerberová zrušila účasť v Tokiu

Tokio 15. júla (TASR) - Nemecká tenistka Angelique Kerberová nebude štartovať na OH 2020 v Tokiu. Strieborná medailistka z Ria de Janeiro 2016 bojuje so zranením stehna, ktoré utrpela na grandslamovom turnaji vo Wimbledone, kde skončila v semifinále.

15. 07. 2021

Tenis: Molčan prehral v 2. kole turnaja ATP v Hamburgu

Hamburg 15. júla (TASR) - Slovenský tenista Alex Molčan neuspel v 2. kole dvojhry na turnaji ATP v Hamburgu. Vo štvrtkovom stretnutí podľahol Srbovi Dušanovi Lajovičovi nasadenému ako piatemu 4:6, 7:6 (2), 3:6.

Tenis: Schmiedlová prehrala v 2. kole turnaja WTA v Budapešti

Budapešť 15. júla (TASR) - Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová neuspela v 2. kole dvojhry na turnaji WTA v Budapešti. Vo štvrtkovom stretnutí prehrala s domácou Maďarkou Dalmou Galfiovou 2:6, 5:7.

Tenis: Kalininová postúpila do štvrťfinále na turnaji WTA v Budapešti (2)

Budapešť 15. júla (TASR) - Americká tenistka Danielle Collinsová sa prebojovala do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA v Budapešti. Vo štvrtkovom 2. kole si ako nasadená dvojka poradila s domácou Rékou Lucou Janiovou 7:5, 6:0.

Tenis: Collinsová postúpila do štvrťfinále na turnaji WTA v Budapešti

Tenis: Siniaková postúpila do štvrťfinále na turnaji WTA v Prahe

Praha 15. júla (TASR) - Česká tenistka Kateřina Siniaková postúpila do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA v Prahe. Vo štvrtkovom 2. kole zdolala ako nasadená päťka podujatia krajanku Terezu Smitkovú po boji v troch setoch 2:6, 7:6 (3), 6:3.

Tenis: Bronzettiová postúpila do štvrťfinále turnaja WTA v Lausanne

Lausanne 15. júla (TASR) - Talianska tenistka Lucia Bronzettiová postúpila do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA vo švajčiarskom Lausanne. Vo štvrtkovom súboji 2. kola vyradila nasadenú osmičku podujatia Annu Blinkovovú z Ruska 6:1 a 6:2.

Tenis: Gombos postúpil do štvrťfinále turnaja ATP v Bastade

Bastad 15. júla (TASR) - Slovenský tenista Norbert Gombos sa prebojoval do štvrťfinále dvojhry na antukovom turnaji ATP vo švédskom Bastade. Vo štvrtkovom stretnutí 2. kola zdolal ôsmeho nasadeného Emila Ruusuvuoriho z Fínska za 74 minút 6:2 a 6:4.

Tenis: Vo veku 94 rokov zomrela držiteľka kariérneho grandslamu Fryová Irvinová

New York 15. júla (TASR) - Vo veku 94 rokov zomrela bývalá americká tenistka Shirley Fryová Irvinová. Bola jednou z desiatich hráčok, ktoré dokázali získať kariérny grandslam, teda vyhrať na všetkých turnajoch "veľkej štvorky".

OH2020-Tenis: Brit Evans má koronavírus, v Tokiu bude absentovať

Londýn 14. júla (TASR) - Britský tenista Daniel Evans príde po pozitívnom teste na koronavírus o účasť na olympijských hrách v Tokiu. Tridsaťjedenročný hráč o tom informoval na sociálnej sieti.

Tenis: Sock postúpil do štvrťfinále turnaja ATP v Newporte

Newport 15. júla (TASR) - Nemecký tenista Peter Gojowczyk zvíťazil v 2. kole dvojhry na turnaji ATP v americkom Newporte nad štvrtým nasadeným Vasekom Pospisilom z Kanady dvakrát 6:3 a postúpil do štvrťfinále. Na turnaji skončili nasadení hráči číslo d

Tenis: Bublik postúpil do štvrťfinále turnaja ATP v Newporte (3)

Newport 14. júla (TASR) - Juhoafrický tenista Kevin Anderson zvíťazil v osemfinále dvojhry na turnaji ATP v americkom Newporte nad Rakúšanom Sebastianom Ofnerom 7:5, 7:6 (3).