Tenis doma

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma

« 1234567 .. 10 »   2/81

BO: Molčan podľahol dvojke

Alex Molčan (na snímke) sa neprebojoval do druhého kola dvojhry na challengeri Bratislava Open (120 950 eur, antuka vonku). V úvodnom kole bol nad jeho sily druhý nasadený hráč Albert Ramos-Vinolas zo Španielska, ktorému podľahol 2:6, 6:4, 1:6 za 123 minút. Zverenec trénera Tibora Tótha a kondičného Pavla Šmelu tak neobháji vlaňajšie semifinále z bratislavského antukového podujatia.

11. 06. 2024
Tenis doma Více zde

BO: Gombos postúpil do 2. kola

Norbert Gombos postúpil do druhého kola dvojhry na antukovom challengeri Bratislava Open. Držiteľ voľnej karty zvíťazil v úvodnom kole nad Gerardom Campanom Leeom z Kórejskej republiky a zdolal ho vo vyrovnanom zápase 6:2, 5:7, 6:4 za 141 minút. Zverenec trénera Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza si v ďalšom kole zmeria sily s ruským kvalifikantom Alexejom Zacharovom.

10. 06. 2024

BO: Martin aj Pokorný prehrali

Andrej Martin (na snímke) ani Lukáš Pokorný neuspeli vo finále kvalifikácie na antukovom challengerovom turnaji Bratislava Open. Martin prehral s desiatym nasadeným Čechom Martinom Krumichom 2:6, 4:6 za 66 minút. V Bratislave štartoval po dvojročnom dištanci za porušenie antidopingových pravidiel a od organizátorov dostal voľnú kartu do kvalifikácie. Pokorný v súboji o postup do hlavnej súťaže nestačil na dvanástku eliminačného pavúka Yankiho Erela a podľahol mu 6:7(5), 2:6 za 110 minút.

Oblastné kolo Detského Davis Cupu a Fed Cupu

Cez víkend sa odohrali zápasy oblastného kola Detského Davis Cupu a Fed Cupu v tenise detí do 10 rokov. Z oblastného do regionálneho kola, ktoré sa uskutoční na prelome augusta a septembra, postupujú dve najlepšie družstvá z každej skupiny. Dianie v jednotlivých dejiskách vám priblížime vo fotografiách, ktoré nám zaslali organizátori.

09. 06. 2024

BO: O hlavnú Pokorný a Martin

Lukáš Pokorný (na snímke) a Andrej Martin zabojujú o postup do hlavnej súťaže dvojhry na challengeri Bratislava Open 2024. Držiteľ voľnej karty Pokorný zvíťazil v prvom kvalifikačnom kole nad nasadenou dvojkou Ričardasom Berankisom z Litvy a bývalého 50. hráča svetového rebríčka zdolal 7:5, 5:7, 6:3 za 146 minút. Zverenec trénera Ľubomíra Kurhajca v NTC si v súboji o postup do hlavnej súťaže zmeria sily s dvanástkou pavúka Yankim Erelom z Turecka.

Sanson s dvomi titulmi na TEJT 1 do 12 rokov v Humennom

Matteo Sanson získal titul vo dvojhre aj štvorhre na turnaji TEJT 1 hráčov do 12 rokov v Humennom. V singlovom finále si poradil s Francúzom Timom Monierom Vinardom a zdolal ho 6:4, 6:3. Chlapci spoločne získali deblový titul po víťazstve 4:6, 7:5, 10-6 nad poľskou dvojicou Kwiecien, Wielgus. Pre jedenásťročného Sansona je to prvý titul vo dvojhre a štvrtý vo štvorhre na okruhu Tennis Europe.

Na snímke je Matteo Sanson s trénerom Lukášom Smoľákom.

08. 06. 2024

Lörinčík a Masaryková víťazmi letných MSR staršieho žiactva

Max Lörinčík (TK Petržalka) a Laura Masaryková (TK Slávia STU Bratislava) získali titul vo dvojhre na letných majstrovstvách Slovenska staršieho žiactva. Na dvorcoch TK Kúpele Piešťany zvíťazil Lörinčík vo finále nad klubovým spoluhráčom Andrejom Adamovićom vo vyrovnanom zápase 6:3, 5:7, 6:3. Vo štvorhre sa z titulu tešili Lukáš Švarc (TK Petržalka) s Adamom Tahom (TK Slávia STU Bratislava), ktorí v napínavom finále zdolali pár Pavol Lisko (TK Žilina), Filip Čierny (ŠK Pepas Slovenská Ľupča) 2:6, 6:3, 15-13.

07. 06. 2024

Letné MSR dospelých pre Kyjaciho a Jaškovú

Samuel Kyjaci (TC EMPIRE Trnava) a Anika Jašková (TK Slovan Bratislava) získali titul vo dvojhre na letných majstrovstvách Slovenska v kategórii dospelých. Kyjaci zdolal vo finále Radovana Michalika (MŠK Poprad-Tatry) 6:4, 6:0. Michalik si vybojoval titul vo štvorhre, spolu s klubovým spoluhráčom Petrom Naďom vyhrali nad Michalom Krajčím (TK Mladosť Košice) s Bencem Tóthom (TKM Betliar) 6:2, 7:6(5).

Janette Husárová oslavuje päťdesiatku, blahoželáme!

V utorok 4. júna oslávila päťdesiate narodeniny bývalá vynikajúca tenistka Janette Husárová. Profesionálkou sa stala ako 17-ročná roku 1991. Medzi jej prvým a posledným profesionálnym zápasom uplynulo celé štvrťstoročie. Vo svojej bohatej profesionálnej kariére získala 25 titulov vo štvorhre na okruhu WTA. V roku 2003 bola v rebríčku dvojhry 31. – najvyššie v kariére. Rok predtým sa v Melbourne prebojovala do osemfinále, čo je jej najlepší grandslamový výsledok vo dvojhre. Vo štvorhre to najďalej dotiahla do finále US Open 2002 a bola treťou hráčkou svetového rebríčka.

04. 06. 2024

Bratislava Open už na budúci týždeň

V týždni od 10. júna sa na dvorcoch TK Slovan Bratislava uskutoční antukový challengerový turnaj pod názvom Bratislava Open 2024. Nasadenou jednotkou vo dvojhre bude Argentínčan Pedro Cachin, 106. hráč svetového rebríčka ATP. Zo Slovákov sa priamo do hlavnej súťaže dostal na základe renkingového postavenia Alex Molčan, vďaka voľnej karte sa v hlavnom pavúku predstavia Norbert Gombos, Lukáš Pokorný a Martin Kližan. V kvalifikácii budú na voľnú kartu štartovať Andrej Martin, Miloš Karol, Tomáš Lánik a Peter Benjamín Privara.

Letné MSR staršieho žiactva na dvorcoch TK Kúpele Piešťany

Letné majstrovstvá Slovenska pokračujú od pondelka 3. júna vekovou kategóriu staršieho žiactva. Turnaj chlapcov i dievčat sa koná na dvorcoch TK Kúpele Piešťany. Podujatie vyvrcholí v piatok 7. júna finálovými zápasmi. Celé dianie môžete sledovať naživo prostredníctvom LIVESCORE a LIVESTREAMU.

02. 06. 2024

V Humennom hostia turnaj TEJT 1 do 12 rokov

Na dvorcoch TK Humenné sa v júni uskutoční medzinárodný turnaj pre deti do 12 rokov pod hlavičkou Tennis Europe Junior Tour. Nesie názov Alibaba Cup U12 2024 (3. - 9. 6. 2024). Všetky informácie o turnaji nájdete na stránke www.tenniseurope.org.