Tenis doma

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma

« 12345678 .. 10 »   3/81

Medveď a Depešová s titulom z letných MSR dorastu

Jakub Medveď (Lieskovský tenisový klub-LTC) a Soňa Depešová (TK Kúpele Piešťany) získali titul na letných majstrovstvách Slovenska v kategórii dorastu. Medveď si na dvorcoch TK Žilina poradil vo finále s Nikolasom Paulovičom (TK Slovan Bratislava) a zdolal ho 6:4, 6:1. Štvorhru ovládli Matej Markovič s Filipom Poklembom (obaja TK Slávia STU Bratislava), vo finále dohrávanom v hale zdolali pár Sebastián Paulovčák (TJT Michalovce), Marko Bekéni (Tenis team Nové Zámky) 4:6, 7:6(5), 10-7.

31. 05. 2024
Tenis doma Více zde

Adamča a Bartáková víťazmi letných MSR mladšieho žiactva

Martin Adamča (TK Kúpele Piešťany) a Ella Bartáková (TK Slávia STU Bratislava) získali titul vo dvojhre na letných majstrovstvách Slovenska mladšieho žiactva. Na dvorcoch TK Slávia STU Bratislava zvíťazil Adamča vo finále chlapcov nad domácim hráčom Matteom Sansonom 7:6(4), 7:5. Chlapci spolu získali titul vo štvorhre, vo finále si poradili s párom Ľuboš Húsenica (MŠK Poprad-Tatry), Igor Malinka (TC Topoľčany) 6:2, 6:0.

Sledujte majstrovstvá Slovenska

Letné majstrovstvá Slovenska môžete opäť sledovať aj NAŽIVO. Vo všetkých piatich vekových kategóriách (mladšie žiactvo, staršie žiactvo, mladší dorast, dorast a dospelí) prinášame livescore zo všetkých zápasov a livestream zo štyroch kurtov. Využite šancu sledovať mladé talenty na ceste za titulom majstra Slovenska a buďte pri tom.

23. 05. 2024

Sanson a Černáková víťazmi LMR staršieho žiactva v Bratislave

Matteo Sanson a Tereza Černáková (obaja TK Slávia STU Bratislava) získali titul vo dvojhre na letných regionálnych majstrovstvách staršieho žiactva v Bratislave. Na dvorcoch TK Petržalka si Sanson vo vyrovnanom finále poradil s klubovým spoluhráčom Lukasom Siqueirom a zdolal ho 6:4, 2:6, 7:6(6). Sanson pridal titul aj vo štvorhre, spolu s domácim hráčom Lukášom Švarcom zdolali pár Martin Šimunič, Maxim Hvorecký (obaja TK Petržalka) 7:6(2), 6:2.

Miloslava Mečířa si uctil aj Anton Siekel

Olympijský víťaz vo dvojhre a súčasný prezident Slovenského tenisového zväzu (STZ) Miloslav Mečíř dovŕšil v nedeľu 19. mája šesťdesiatku. Pri tomto významnom životnom jubileu ho vo štvrtok 23. mája prijal na slávnostnom „olympijskom“ obede prezident Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) Anton Siekel. Blahoželal mu v spoločnosti čestného prezidenta SOŠV Františka Chmelára, generálneho sekretára SOŠV Jozefa Libu, štátneho tajomníka pre šport Jána Krišandu, čestného člena SOŠV Tomáša Grosmanna i riaditeľa mediálneho oddelenia SOŠV Ľubomíra Součeka. Popri spomienkach na Mečířov olympijský triumf v Soule 1988 a ďalšie úspechy odzneli na stretnutí aj podnetné postrehy o celkovej situácii v slovenskom športe.

Medveď a Husárová víťazmi LMR dospelých na strednom Slovensku

Jakub Medveď (Lieskovský tenisový klub - LTC) a Silvia Husárová (TK Hriňová) získali titul vo dvojhre na letných regionálnych majstrovstvách dospelých na strednom Slovensku. Na dvorcoch TK Baník Prievidza si Medveď poradil vo finále s Lukášom Gottwaldom (TK Vrútky) a zdolal ho 6:3, 6:4. Vo štvorhre sa z titulu tešili Igor Németh s Davidom Petrášom (obaja TA M. Ryšavého Bojnice), ktorý vo finále zdolali pár Matej Letavay (TK Ružomberok), Michal Mikuš (TK Baník Prievidza) 7:5, 6:3.

Maruščák a Kužilová víťazmi LMR staršieho žiactva na východe

Tomáš Maruščák (TK Mladosť Košice) a Kristína Kužilová (Tenis Komplex Košice) sa stali víťazmi letných majstrovstiev regiónu staršieho žiactva na východnom Slovensku. Maruščák si na dvorcoch TK 1901 Spišská Nová Ves poradil vo vyrovnanom finále so Sebastiánom Jandom (TJT Michalovce) 7:5, 5:7, 7:5. Zdolaný finalista získal titul vo štvorhre. Po boku Michala Galla (1. TK Rožňava) mali vo finále nastúpiť proti Maruščákovi s Marcusom Adamom (TK Profitennis Academy Prešov), súperi však na zápas nenastúpili.

22. 05. 2024

Kucbeľ s titulom vo dvojhre na LMR mužov na západnom Slovensku

Filip Kucbeľ (ŠK Blava 1928 Jaslovské Bohunice) získal titul vo dvojhre na letných regionálnych majstrovstvách mužov na západnom Slovensku. Vo finále si na dvorcoch Hi-Ten TAC Dunajská Streda poradil s Alešom Mísařom (TK Kúpele Piešťany) a zdolal ho 6:2, 2:6, 6:3. Vo štvorhre sa z titulu tešili Mísař s klubovým spoluhráčom Alexom Lapšanským, vo finále vyhrali nad párom Michal Lukačovič (TC EMPIRE Trnava), Yannik Rogulski (TKM - Tenisový klub Madunice) 6:3, 6:2.

Marhevka a Rolková víťazmi LMR detí do 10 rokov v Bratislave

Michal Marhevka (TK Slovan Bratislava) a Natália Rolková (TK Inter Bratislava) sa stali víťazmi LMR detí do 10 rokov v Bratislave. Na dvorcoch TK Jednotka zvíťazil Marhevka vo finále dvojhry nad Hugom Hanulíkom (Tenisový klub Dúbravka BA) hladko 6:0. Vo štvorhre titul získali Marco Urvay s Lukasom Lörinčíkom (obaja TK Petržalka) po víťazstve 7:5 nad párom Marhevka, Michal Čičo (TK Slovan Bratislava).

21. 05. 2024

Šramková víťazkou LMR žien v Bratislave

Tamara Šramková (TK Jednotka Bratislava) získala titul vo dvojhre na letných regionálnych majstrovstvách žien v Bratislave. Vo finále si na kurtoch TK Zohor poradila s Miou Mayerovou (TK Slávia STU Bratislava) a zdolala ju 7:6(4), 6:2. Vo štvorhre si titul vybojovali Lucia Scheberová (TK LOVE 4 TENNIS Bratislava) s Hanou Georgievskou (TK Slávia STU Bratislava) po tesnom víťazstve 3:6, 6:3, 10-3 nad párom Dominika Elizabeth Bab, Ivana Daubnerová (obe TK Slovan Bratislava).

Bartovic a Lenártová víťazmi LMR starších žiakov na západe

Artur Bartovic (TK Kúpele Piešťany) a Lara Lenártová (TC EMPIRE Trnava) sa získali titul vo dvojhre na letných regionálnych majstrovstvách starších žiakov na západnom Slovensku. Na kurtoch TK Slávia SPU Nitra si Bartovic vo finále poradil s domácim hráčom Matúšom Mravíkom a zdolal ho 6:3, 6:3. Vo štvorhre titul získali Patrik Košťany (TK Kúpele Piešťany) s Igorom Malinkom (TC Topoľčany), fináloví súperi Bartovic s Jakubom Rusnákom na zápas nenastúpili.

Paulovčák víťazom LMR mužov v Bratislave

Samuel Paulovčák (TK LOVE 4 TENNIS Bratislava) získal titul vo dvojhre na letných regionálnych majstrovstvách mužov v Bratislave. Vo vyrovnanom finále si na domácich kurtoch poradil s Petrom Červenákom (TK Jednotka Bratislava) a zdolal ho 2:6, 6:3, 7:6(5). Vo štvorhre si titul vybojovali Michal Škrla (TK Spoje Bratislava) s Nicholasom Volníkom (TK KPSF 92 Bernolákovo) po víťazstve 6:2, 6:1 nad párom Lukáš Matušík (TK LOVE 4 TENNIS Bratislava), Samuel Vozár (TK Slovan Bratislava).