Tenis doma

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma

Guzoň vyhral turnaj staršieho žiactva na Slávii STU

Samuel Guzoň (TC Empire Trnava) vyhral na dvorcoch Slávie STU v Bratislave turnaj staršieho žiactva triedy B, keď vo finále zdolal Bence Tótha (TKM Betliar) 6:3, 6:2.

12. 03. 2019
Tenis doma Více zde

Stanovisko STZ k príprave podujatia EYOF 2021

Národné tenisové centrum Košice je spoločným projektom Mesta Košice a Slovenského tenisového zväzu. Oba subjekty sú akcionármi pre tento účel založenej spoločnosti NTC Košice, a.s. NTC ako športovisko má slúžiť aj v rámci organizácie podujatia Európsky olympijský festival mládeže EYOF 2021 na usporiadanie tenisových súťaží a zároveň by bolo možné využiť 2 tréningové haly aj pre organizáciu súťaží v gymnastike a džude.

04. 03. 2019

Cibulková pomôže mladým

Dominika Cibulková spojila svoje meno s bratislavskou tenisovou akadémiou Love4Tennis koncom minulého roka. Od tohtoročného apríla bude mať spolupráca akadémie s najlepšou slovenskou tenistkou histórie veľmi konkrétnu podobu: bývalá svetová štvorka bude na prvom z troch plánovaných  tenisových kempov odovzdávať svoje skúsenosti mladým hráčom.

28. 02. 2019

Nový impulz pre Tenis do škôl

Do projektu Slovenského tenisového zväzu Tenis do škôl vstúpila spoločnosť COOP Jednota Slovensko ako generálny partner. Z nového partnerstva STZ a COOP Jednota Slovensko by mali mať osoh deti v základných školách, ktoré sa do projektu zapojili alebo sa ešte zapoja.

20. 02. 2019

Desaťroční na turnaji v Petržalke

V dňoch 16.-17. februára sa v športovom areáli TŠP - tenisovej školy Petržalka na Nobelovom námestí 6 konal turnaj v kategórii detí do 10 rokov, na ktorom hralo 31 dievčat a 17 chlapcov. Víťazstvo vybojoval Samuel Krajčír, druhý skončil Max Lörinčík,  tretie miesta obsadili Andrej Adamovič a Vladimír Halás. Medzi dievčatami vyhrala Anastasiia Hnidets, na druhom mieste skončila Vanesa Mrázová, tretie miesta obsadili Natália Cimmermannová a Viktória Nováková.

19. 02. 2019

Na Slávii STU vyhrali Bairo a Pohánková

Turnaj C triedy mladšieho žiactva na dvorcoch Slávie STU Bratislava vyhrali vo dvojhre Dylan Bairo (TC Empire Trnava) a Mia Pohánková (Slávia SPU Nitra). Finalistami boli Oliver Hradilek resp. Sandra Borguľová. Všetci sa stali víťazmi štvorhry.

Zlato z halových M SR dorastencov Krištofovi

Na dvorcoch TC BASELINE Banská Bystrica bol na halových M SR dorastu úspešný Krištof Minárik z TK Slavia STU Bratislava. Vo finále zolal Lukáša Pokorného (TK Love 4 Tennis Bratislava) 6:1, 6:4. Vo štvorhre získali titul Michal Novanský, Matej Gálik (OZ Slavia Trnava/TK Love 4 Tennis).

12. 02. 2019

Méri získala v Púchove titul halovej majsterky SR

Eszter Méri (TK Slávia STU Bratislava) získala v kategórii dorasteniek titul halovej majsterky Slovenska. Vo finále zdolala Biancu Behúlovú (TK Slávia SPU Nitra) 6:3, 7:5. Šampionát usporiadalo OZ ŠK Odema Púchov.

Zomrel Boris Okánik, člen Siene slávy slovenského tenisu

Vo veku nedožitých 90 rokov (nar. 25. decembra 1929 v Nových Zámkoch) zomrel 10. februára Boris Okánik, člen Siene slávy slovenského tenisu, bývalý hráč, dlhoročný tenisový funkcionár a rozhodca.

11. 02. 2019

Mladšia dorastenka Zelníčková získala oba tituly halovej majsterky SR

Radka Zelníčková (TC EMPIRE Trnava) zdolala vo finále halových majstrovstiev Slovenska v Žiline Saru Suchánkovú (MŠK Poprad-Tatry)  4:6, 6:0, 6:3 a získala titul  v kategórii mladších dorasteniek. Aj vo štvorhre vyhrala Zelníčková s Biancou Behúlovou (TK Slávia SPU Nitra).

15. 01. 2019

Halové M SR ml. žiakov v Piešťanoch vyhral Matej Markovič

Matej Markovič (OZ ŠK Odema Púchov) sa stal víťazom dvojhry na halových majstrovstvách mladších žiakov v HS centre v Piešťanoch po finálovej výhre nad Danielom Balaščákom  (Tenisová akadémia Prešov). Strieborný z dvojhry Balaščák po boku kolegu z prešovskej akadémie Filipa Drába vyhral zlato vo štvorhre.

Halové M SR ml. dorastu: V Trnave vyhral Almási

Alfréd Almási (TC EMPIRE Trnava) získal na domácich dvorcoch titul halového majstra Slovenska v kategórii mladších dorastencov. Vo finále zdolal Radovana Michalika (TK Mladosť Košice) 7:5, 5:7, 6:1. Štvorhru vyhral pár Peter Kučera, Ivo Verčík (ŠK Blava 1928 J.Bohunice/TK Žilina).