• TIPOS

V Trenčianskych Tepliciach rekordná účasť zo zahraničia

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » V Trenčianskych Tepliciach rekordná účasť zo zahraničia

V dňoch 14. - 22.3. 2015 sa v Trenčianskych Tepliciach konal medzinárodný tenisový turnaj hráčov do 16 rokov TEJT U16 SCHOOL LOBIK. Išlo už o jubilejný 10. ročník podujatia, ktoré je súčasťou kalendára medzinárodných turnajov TEJT.

Na turnaji štartovalo 96 hráčov z celej Európy. V tomto ročníku hralo na turnaji historicky najviac zahraničných hráčov, spolu až 62. Početná výprava prišla z Talianska. Prvý raz štartoval aj hráč z Číny. Hralo sa, ako každý rok, na dvoch antukových dvorcoch v nafukovacej hale na Baračke, v príjemnom prostredí kúpeľného parku a pri krásnom počasí, ktoré nám prialo. Na tréning hráči využívali kurty v Trenčíne.

Zišli sa tu vynikajúci hráči. Vyššia úroveň - rebríčková, ale aj herná, bola v chlapčenskej časti pavúka. Najvyššie nasadený bol Srb Marko Miladinovic (22. miesto v Európe) a medzi dievčatami reprezentantka z Čiech Anna Sisková (139. miesto). V sobotu a v nedeľu sa hrala kvalifikácia, z ktorej do hlavnej súťaže postupovalo 8 dievčat a 8 chlapcov. Hrali sa veľmi zaujímavé a napínavé zápasy. V pondelok sa začala hlavná súťaž chlapcov a v utorok začínali prvé kolo hlavnej súťaže dievčatá. Medzi chlapcami v prvom kole favoriti nezaváhali a deň mal relatívne hladký priebeh. Dievčatá boli vyrovnanejšie, hralo sa množstvo trojsetových zápasov, čo organizátorom skomplikovalo situáciu, hlavne pre štvorhru. Už kvalifikácia naznačovala, že nebude núdza o dramatické zápasy. Dominovali hráči zo Srbska! Dvojhru dievčat vyhrala reprezentantka zo Srbska Nevena Sokovičová. Dvojhru chlapcov vyhral prvý nasadený, Srb Marko Miladinovič.
Organizačne prebehol turnaj bez väčších problémov. Atmosféra v areáli bola vynikajúca. Nevyskytli sa žiadne vážnejšie problémy. Pre žiakov SŠG Trenčianske Teplice bolo podujatie veľmi prospešné, pretože si mohli zmerať sily s rovesníkmi z Európy a okrem toho získali aj kvalifikačnú prax v organizačnej a rozhodcovskej činnosti.

Poďakovanie

Rád by som sa poďakoval všetkým, ktorí sa akokoľvek zapojili a pomáhali pri organizácii tohto podujatia. Poďakovanie patrí klubu ŠK TCTT TRENČIANSKE TEPLICE, a SÚKROMNÉMU ŠPORTOVÉMU GYMNÁZIU TRENČIANSKE TEPLICE. Ďalej MESTU TRENČIANSKE TEPLICE, ktoré sa tiež aktívne zapojilo pri propagácii podujatia, cenami pre víťazov a formou prezentačných taštičiek. Špeciálne poďakovanie patrí vrchným rozhodcom, ktorí odviedli vynikajúcu prácu. Myslím si, že toto podujatie je pre mesto prínosom a bude ním aj naďalej. Je zrejmé, že dominantou Trenčianskych Teplíc sú najmä liečivé pramene, avšak ich geografická poloha a krása okolia ich predurčujú k tomu, aby sa v budúcnosti stali aj miestom športových, kultúrnych a spoločenských podujatí na regionálnej, slovenskej a medzinárodnej úrovni.
Daniel Ježík, riaditeľ turnaja

Fotogaléria

•

Vložené: 26. 03. 2015       Kategória: Aktuality

Šramková v Pekingu už do 3. kola

Rebecca Šramková postúpila do tretieho kola dvojhry na turnaji WTA 1000 v Pekingu (8 955 610 USD, tvrdý povrch vonku). Úspešná kvalifikantka si v druhom kole hlavnej súťaže poradila s nasadenou dvadsať dvojkou Jekaterinou Alexandrovovou z Ruska a po otočke ju vo vyrovnanom zápase zdolala 5:7, 6:4, 6:3 za 140 minút. Zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Dávida Olasza vyzve v ďalšom kole pätnástku pavúka Paulu Badosovú zo Španielska.