Cibulková v Linzi postupuje

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Cibulková v Linzi postupuje

Šanca slovenskej tenistky Dominiky Cibulkovej vybojovať si miestenku na MS WTA Tour v Singapure opäť o čosi vzrástla. Dvadsaťsedemročná slovenská jednotka vo štvrtok postúpila už do štvrťfinále turnaja v rakúskom Linzi po výhre nad Nemkou Annikou Beckovou 6:1, 6:3 za 63 minút.

Hoci Cibulková, nasadená na turnaji ako číslo dva, stratila hneď v prvom geme podanie, potom vyhrala šiesť hier za sebou a ukoristila prvý set za menej ako polhodinu. Pri vlastnom podaní premenila hneď prvý setbal. V druhom sete viedla Cibulková 2:0, potom ale Nemka vyrovnala na 2:2. Svetová hráčka číslo desať ale vyhrala ďalšie tri hry. V ôsmej hre druhého setu čelila Cibulková pri vlastnom podaní za stavu 0:40 trom brejkbalom, dva odvrátila, ale Nemka znížila na 3:5. V ďalšej hre si favoritka vybojovala dva mečbaly, premenila ten druhý a v boji o semifinále sa stretne s päťkou podujatia Ruskou Anastasiou Pavľučenkovovou. Cibulková 22-ročnú Beckovú teda zdolala aj v druhom vzájomnom súboji, ten prvý nad ňou vyhrala práve v Linzi v roku 2013.

Slovenka bojuje na diaľku o účasť v Singapure s Britkou Johannou Kontovou, ktorá na podujatí v Hongkongu nenastúpila na zápas 2. kola. Ak Cibulková postúpi v Linzi do semifinále, bodovo sa Kontovej vyrovná, v prípade postupu do finále sa Slovenka dostane pred britskú jednotku. Tá je zatiaľ na poslednej ôsmej postupovej priečke na MS WTA.

"Hrala som dobre, bola som pripravená na ťažký zápas. Bola som agresívna, vyhrávala som aj dlhé výmeny. Viem, o čo tu bojujem. Vo štvrťfinále očakávam tiež ťažký zápas," povedala v pozápasovom rozhovore priamo na kurte Cibulková. (tasr)

Vložené: 13. 10. 2016       Kategória: Aktuality

Wimbledon: Schmiedlová vypadla

Anna Karolína Schmiedlová (na snímke) neuspela v prvom kole dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Zverenka trénera Ladislava Simona a kondičného Ladislava Olasza nestačila na Číňanku Wang Ja-fan a podľahla jej 0:6, 6:3, 4:6 za rovné dve hodiny. Slovensko tak prišlo na tráve All England Clubu aj o posledné želiezko v singli, Rebecca Šramková prehrala v pondelok s osemnástou nasadenou Ukrajinkou Martou Kosťukovou 3:6, 2:6.