Cibulková v NY vo dvojhre končí

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Cibulková v NY vo dvojhre končí

Dominika Cibulková nezopakuje svoj najlepší výsledok na US Open z roku 2010, keď bola vo štvrťfinále. Cestu do zápasu o postup medzi posledných osem hráčok jej zahatala Kanaďanka Eugenie Bouchardová, ktorá v 3. kole vyhrala nad Slovenkou 7:6(9), 4:6, 6:3. Súperkou Kanaďanky v osemfinále bude Roberta Vinciová z Talianska.

V prvých štyroch hrách bola Bouchardová lepšia hráčka. Ľahšie si vyhrávala podanie a dokázala pritlačiť aj na returne, ale prvý brejkbal zápasu si vybojovala Cibulková a hneď ho aj využila - 4:2. Dlho sa netešila, Kanaďanka dosiahla veľmi rýchlo rebrejk a vzápätí vyrovnanie na 4:4. Za stavu 6:5 nevyužila Cibulková pri podaní súperky dva setbaly, čo sa jej napokon vypomstilo v tajbrejku. V ňom prehrávala 0:3, vyrovnala a bola blízko k zisku setu. Na rakete mala ďalšie tri setbaly, súperka iba dva, ale druhý hneď využila - tajbrejk vyhrala 11:9.
Do druhého setu vstupovala lanská finalistka Wimbledonu sebavedome. Na hre Slovenky sa prejavilo sklamanie z prehratého setu. Bouchardová získala ako prvá brejk, viedla 3:1, ale nepotvrdila. V dlhom dramatickom piatom geme ťahala za kratší koniec. Cibulková vyrovnala, štyrmi hrami v sérii otočila vývoj a za stavu 5:4 využila podanie na zisk setu.
Po tretí raz na šampionáte ju čakal rozhodujúci tretí set. Vstúpila do neho rozhodne, získala servis 25. nasadenej Kanaďanky, ale tá úspešne kontrovala. Po dlhom štvrtom geme a následnom vlastnom podaní odskočila na 4:1 a dobrou hrou udržala opraty zápasu vo svojich rukách. Zápas trval 2 hodiny 47 minút, v štatistických ukazovateľoch bol najväčší rozdiel v počte nevynútených chýb - Cibulková urobila 45, súperka 29. Slovenka ešte pokračuje v New Yorku vo štvorhre po boku Rybárikovej.

Vložené: 05. 09. 2015       Kategória: Aktuality

Sloboda víťazom dvojhry na turnaji ITF J30 v Doboji

Leon Sloboda získal titul vo dvojhre na medzinárodnom juniorskom turnaji ITF J30 v bosnianskom meste Doboj. Ôsmy nasadený hráč zvíťazil vo finále nad Talianom Lorenzom Bertom a zdolal ho vo vyrovnanom zápase 6:4, 5:7, 6:4. Pre pätnásťročného Slobodu je to prvý singlový titul na juniorskom okruhu ITF. Okrem toho sa v Doboji prebojoval aj do finále štvorhry, po boku Čecha Mathiasa Škrlíka nestačili v súboji o titul na najvyššie nasadený maďarsko-srbský pár Marcell Kovács, Nikola Radišič a podľahli mu 3:6, 3:6.