• TIPOS

Ešte jeden návrat do Slovenskej Ľupče

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Ešte jeden návrat do Slovenskej Ľupče

,,Máme za sebou tretí ročník turnaja hráčov do 16 rokov Pepas Cup 2017 v Slovenskej Ľupči. Podujatie sprevádzalo pekné počasie, hralo sa v príjemnom prostredí. Vďaka patrí všetkým, ktorí sa podieľali na tom, že sa účastníci u nás cítili dobre,“ hodnotí Tibor Lešniak, riaditeľ turnaja.

,,Za skvelú kuchyňu treba chváliť pani Stankovú, za profesionálnu prácu referee Vladimíra Gerharta. Svoju robotu výborne zvládli fyzioterapeutka Marianna Mihaľova i manažér turnaja Matej Stanko. Veľká vďaka patrí STZ za dôveru. Pitný režim zabezpečila firma Coca Cola, Penam dodala sladkosti, rozdávali sa aj víkendové poukazy do Hotela Partizán na strednom Slovensku. Tohto roku bola vyššia herná úroveň ako v minulom. Príjemným prekvapením bola Slovenka Natália Slabá, ktorá prehrala vo veľmi kvalitnom finálovom zápase s Poľkou Rozaliou Guszczynskou. Víťazov i ďalších potešili ceny. Maďar Peter Fajta si odniesol čiapku a fotku s podpisom Novaka Djokoviča,  Gruszczynská dostala ceny, ktoré venovala Anna Karolína Schmiedlová.“

ME U16: Depešová do štvrťfinále

Soňa Depešová (na snímke vpravo) sa prebojovala už do štvrťfinále dvojhry na majstovstvách Európy hráčov do 16 rokov v talianskej Parme. Zverenka trénera Mareka Hrehorčíka v NTC zvíťazila v treťom kole nad Švédkou Isabel Skoogovou 6:4, 4:6, 6:4 a vo štvrtom si rovnakým skóre porarila so Švajčiarkou Noeliou Mantaovou. V treťom kole vypadla Stella Cinkaničová (na snímke vľavo), ktorá nestačila na trinástu nasadenú Švédku Tianu Dengovú a podľahla jej 5:7, 4:6.

26. 09. 2024

Šramková v Pekingu hladko ďalej

Rebecca Šramková postúpila do druhého kola dvojhry na turnaji WTA 1000 v Pekingu (8 955 610 USD, tvrdý povrch vonku). Úspešná kvalifikantka si v úvodnom kole hlavnej súťaže poradila s Ukrajinkou Anhelinou Kalininovou a zdolala ju presvedčivo 6:4, 6:0 za 66 minút. Zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Dávida Olasza vyzve v ďalšom kole nasadenú dvadsať dvojku Jekaterinu Alexandrovovú z Ruska.