Juráková a Kötelesová s trofejou

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Juráková a Kötelesová s trofejou

Na EMPIRE Cup, juniorskom turnaji v Trnave, získali zo slovenských tenistov do 18 rokov prvenstvo vo štvorhre dievčatá Sarah Mária Juráková, Barbora Kötelesová. Chlapci Martin Blaško, Alex Molčan vo finále svojim súperom podľahli. Dvojhry vyhrali Poliaci Phillip Gresk a Magdalena Frechová.

Od 11. do 17. marca 2013 sa v pevnej hale TC EMPIRE Trnava uskutočnil 6.ročník medzinárodného turnaja dorastencov EMPIRE Cup 2013. Turnaj patrí do štvrtej najvyššej kategórie a tento rok sme privítali účastníkov zo 17 krajín. Turnaj odštartoval jednodňovou kvalifikáciou v nedeľu, v ktorej sa predstavilo celkovo 16 Slovákov, ale do hlavnej súťaže sa podarilo prebojovať iba Búřilovi a Štarkemu a u dievčat iba Dolákovej.

Zo Slovákov určite najviac zaujal už spomínaný Ivan Štarke. Dotiahol to z kvalifikácie až do semifinále. Nemenej prekvapil aj Patrik Obal, ktorý taktiež stroskotal až v semifinále. Obaja sa prebojovali do semifinále iba cez trojsetové zápasy, s výnimkou Štarkeho v prvom kole. Obaja prevádzali trpezlivý a poctivý tenis od základnej čiary a opierali sa o kvalitný servis. Štarke na ceste do semifinále zdolal Slovákov Vajdu v osemfinále a Molčana vo štvrťfinále. Obal narazil iba na jedného Slováka Blaška vo štvrťfinále a po odvrátenom mečbale ho zdolal 3:6, 6:4, 7:6(8).

Finálový súboj už ale patril zahraničným hráčom, konkrétne Phillipovi Greskovi z Poľska a Markovi Osmakcicovi zo Švajčiarska. Gresk triumfoval v troch setoch. O zápase rozhodli dve stratené podania Švajčiara. Poliak sa opieral o drvivý servis, trpezlivú hru od základnej čiary s kvalitným rezaným backhandom a rýchlym forehandom. Gresk získal na turnaji double. Po boku Rumuna Borzu vyhral i štvorhru po finálovom víťazstve nad slovenským párom Blaško, Molčan. Do semifinále sa prebojovali ešte Kulich so Štarkem, ktorí prehrali práve s Blaškom a Molčanom hladko 0:6, 2:6.

V dievčenskom pavúku sme sa hneď rozlúčili s 1. nasadenou Ukrajinkou Fedorišinovou, ktorá podľahla Poľke Frechovej. Tá sa nakoniec po spanilej jazde stala víťazkou turnaja a nedokázala ju zastaviť ani domáca Tamara Kupková, i keď viedla 7:5, 2:0 a mala loptu na 3:0 a v semifinále dovtedy suverénna Katarína Strešnáková, ktorej nestačilo vedenie 6:2, 4:1. Po vydretých víťazstvách si vo finále triumf nenechala ujsť a jasne dominovala nad Českou Annou Vrbenskou. Do semifinále sa prebojovala ešte aj Šarlota Česneková, ktorá doplatila na chorobu. Mrzia skreče Mhalíkovej a Kužmovej, ktoré neboli zdravotne v poriadku. Kužmová sa i napriek zdravotným problémom dokázala spolu so Strešnákovou prebojovať do finále štvorhry. V ňom ale nestačili na domáce Sarah Máriu Jurákovú a Barboru Kötelesovú. Raritou sú určite štyri skreče prvého kola.

Touto cestou sa chcem poďakovať všetkým sponzorom, bez ktorých by sa takéto podujatie nemohlo konať a samozrejme hráčom, ktorí sa zúčastnili na tomto podujatí. V tomto roku nenastali žiadne rušivé momenty aj vďaka dobrému športovému správaniu sa hráčov, a, samozrejme, i vďaka dobrej práci  celého organizačného tímu turnaja.
Tomáš Boleman, riaditeľ turnaja

Výsledky finále ITF4 EMPIRE Cup
CHLAPCI:
Dvojhra:
Phillip Gresk (Poľ.-2) - Marko Osmakcic (Švaj.-5) 6:7 (4), 6:3, 6:4
Štvorhra:
Bogdan Borza, Phillip Gresk (Rum./Poľ.-3) - Martin Blaško, Alex Molčan (SR-2) 7:5, 6:4
DIEVČATÁ:
Dvojhra:
Magdalena Frechová (Poľ.) - Anna Vrbenská (ČR) 6:1, 6:3
Štvorhra:
Sarah Mária Juráková, Barbora Kötelesová (SR-4) - Viktória Kužmová, Katarína Strešnáková (SR-2) 6:2, 6:3

Cíleková s Kročkovou s titulom vo štvorhre na ITF W15 v Srbsku

Laura Cíleková (na snímke vpravo) s Natáliou Kročkovou získali titul vo štvorhre na turnaji ITF WTT W15 v srbskom meste Kursumlijska Banja. V pozícii druhého nasadeného páru zvíťazili nad ruskými štvorkami pavúka Victoriou Borodulinovou s Jekaterinou Kazionovovou a zdolali ich 6:4, 5:7, 10-3 za 101 minút. Pre osemnásťročnú Cílekovú je vôbec prvý titul na ženskom okruhu ITF, o tri roky mladšia Kročková sa teší v debli po druhý raz.