• TIPOS

Klein v Madride do hlavnej

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Klein v Madride do hlavnej

Lukáš Klein postúpil do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP 1000 v Madride (9 249 713 eur, antuka vonku). Vo finále kvalifikácie si poradil s piatym nasadeným Argentínčanom Thiagom Agustinom Tirantem a hladko ho zdolal 6:3, 6:3 za 81 minút. Zverenec trénera Karola Kučeru a kondičného Dávida Olasza sa v hlavnej súťaži madridskej tisícky predstaví vôbec po prvý raz. Jeho súperom bude španielsky kvalifikant Pablo Llamas Ruiz.

Vložené: 23. 04. 2024       Kategória: Aktuality

ME U16: Depešová do štvrťfinále

Soňa Depešová (na snímke vpravo) sa prebojovala už do štvrťfinále dvojhry na majstovstvách Európy hráčov do 16 rokov v talianskej Parme. Zverenka trénera Mareka Hrehorčíka v NTC zvíťazila v treťom kole nad Švédkou Isabel Skoogovou 6:4, 4:6, 6:4 a vo štvrtom si rovnakým skóre porarila so Švajčiarkou Noeliou Mantaovou. V treťom kole vypadla Stella Cinkaničová (na snímke vľavo), ktorá nestačila na trinástu nasadenú Švédku Tianu Dengovú a podľahla jej 5:7, 4:6.

26. 09. 2024

Šramková v Pekingu hladko ďalej

Rebecca Šramková postúpila do druhého kola dvojhry na turnaji WTA 1000 v Pekingu (8 955 610 USD, tvrdý povrch vonku). Úspešná kvalifikantka si v úvodnom kole hlavnej súťaže poradila s Ukrajinkou Anhelinou Kalininovou a zdolala ju presvedčivo 6:4, 6:0 za 66 minút. Zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Dávida Olasza vyzve v ďalšom kole nasadenú dvadsať dvojku Jekaterinu Alexandrovovú z Ruska.

25. 09. 2024

ME U16: Depešová a Cinkaničová do 3. kola

Na ME hráčov do 16 rokov v talianskej Parme sa predstavila štvorica Slovákov - Dominik Mačej, Leon Sloboda, Soňa Depešová a Stella Cinkaničová. Sloboda hladko vyhral úvodné kolo, no v ďalšom nestačil na šiesteho nasadeného Rakúšana Behrmanna, ktorému podľahol 2:6, 0:6. Mačej mal v prvom kole voľný žreb a do bojov zasiahol až v druhom. Ďalej sa mu však postúpiť nepodarilo, nad jeho sily bol Bulhar Kisimov, s ktorým prehral 1:6, 5:7. Mladí Slováci už vypadli aj vo štvorhre, v druhom kole ich vyradila najvyššie nasadená poľská dvojica Sadzik, Urbanski.