Martin si veril a je v 3. kole!

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Martin si veril a je v 3. kole!

Andrej Martin veril pred druhým kolom Roland Garros, že 29. nasadeného Francúza Lucasa Pouilleho môže v domácom prostredí zdolať. V Paríži hrá 26-ročný Bratislavčan svoj životný turnaj – po prvý raz vyhral grandslamový zápas a po prvý raz bude hrať na veľkej štvorke medzi 32 najlepšími. Pouilleho, 31. v rebríčku, zdolal 6:3, 7:5, 6:3 a jeho súperom o postup do osemfinále bude 8. nasadený Kanaďan Milos Raonic. Zápas je v piatok na dvorci číslo 1.

Zverenec Miloslava Grolmusa v akadémii TC Empire Trnava vstupoval do antukového vrcholu roka ako 133. hráč sveta v pozícii lucky losera. Hoci mal pred turnajom problémy so seknutým krkom, dostal sa do pohody. Už po štvorsetovej výhre nad ľavorukým španielskym veteránom Danielom Muňozom-De La Navom povedal, že sa mu hrá v Paríži dobre. V zápase s favorizovanou domácou nádejou predviedol výborný antukový tenis, hral s prehľadom a uplatnil skúsenosti. Vyťažil z toho, že vždy na začiatku setov prelomil súperovo podanie.

V prvom sete Martin brejkol súpera na 4:2 a potvrdil na 5:2. Za stavu 5:3 potom podával na zisk setu a treba uznať, že ho zdobila v jeho závere príkladná bojovnosť. Vyplatilo sa! Súper mal tri brejkbaly, ale Slovák vždy odpovedal a premeneným setbalom pečatil vedenie 1:0 na sety. Bojové nastavenie udržal aj po vstupe do druhého setu. Opäť prelomil podanie 22-ročného Francúza a potvrdil na 2:0. Pri zvýšení na 4:2 však zaváhal – súper získal vedenie 40:0 a napokon aj hru a bolo 3:3. Pouille šancu ísť v zápase prvý raz do vedenia zužitkoval aj vďaka zlepšenej hre a tlaku, ktorým nútil Martina k chybám. Slovenský hráč však nestratil sebavedomie, v jedenástej hre brejkol súpera a pri svojom podaní sa dostal rýchlo k trom setbalom a tretí využil. Tretí set odštartoval znovu vedením 2:0, mal kontrolu nad vývojom, súpera brejkol ešte raz na 5:2, ale podanie na víťazstvo nevyužil - 5:3. Na následnom príjme však celkom zlomil odpor Francúza - ten mu ponúkol dva mečbaly a Andrej druhý využil!

Andrej Martin:
,,Prvý set bol z oboch strán nervózny. Publikum bola na strane súpera, aj preto bol Francúz pod tlakom. Ja som bol v pozícii, že som mohol prekvapiť, on zasa v pozícii jasného favorita, ktorý má vyhrať. Nehral ideálne, čo som využil. V prvom sete bolo veľa chýb z oboch strán, ale v dôležitých loptách som zahral niečo naviac, čo ma podržalo. V tejto časti sa nehral pekný tenis, diváci si prišli na svoje až od druhého setu a tretí set bol z mojej strany suverénny. Išiel som si po víťazstvo, hral som naozaj dobre.“

Miloslav Grolmus, tréner: ,,Najcennejšie na Andrejovom výkone bolo, že dokázal udržať mentálny tlak. Postaviť sa na veľký kurt proti domácemu Francúzovi, nie je jednoduché. Vedel som, že má na to kvalitatívne, aby Pouilleho zdolal. Len sa musel vyrovnať s psychickým tlakom, lebo nie je zvyknutý hrať na veľkých kurtoch. Mám radosť, že súboj mentálne zvládol a druhú polovicu zápasu hral veľmi dobre.“

Zuzana Wisterová, Paríž

Výsledky Slovákov

Muži - dvojhra - 2. kolo:

Andrej Martin (SR) - Lucas Pouille (29-Fr.) 6:3, 7:5, 6:3

Ženy - štvorhra - 1. kolo:
 Mathilde Johanssonová, Pauline Parmentierová (Fr.) - Magdaléna Rybáriková, Karolína Schmiedlová (SR) 6:1, 6:3

Vložené: 25. 05. 2016       Kategória: Aktuality

Sloboda víťazom dvojhry na turnaji ITF J30 v Doboji

Leon Sloboda získal titul vo dvojhre na medzinárodnom juniorskom turnaji ITF J30 v bosnianskom meste Doboj. Ôsmy nasadený hráč zvíťazil vo finále nad Talianom Lorenzom Bertom a zdolal ho vo vyrovnanom zápase 6:4, 5:7, 6:4. Pre pätnásťročného Slobodu je to prvý singlový titul na juniorskom okruhu ITF. Okrem toho sa v Doboji prebojoval aj do finále štvorhry, po boku Čecha Mathiasa Škrlíka nestačili v súboji o titul na najvyššie nasadený maďarsko-srbský pár Marcell Kovács, Nikola Radišič a podľahli mu 3:6, 3:6.