Martin získal ďalší titul na okruhu ITF

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Martin získal ďalší titul na okruhu ITF

Andrej Martin (na snímke vľavo) získal titul vo dvojhre na turnaji ITF WTT M15 v slovinskom meste Slovenska Bistrica (15 000 USD, antuka vonku). V pozícii kvalifikanta zvíťazil vo finále nad šiestym nasadeným Američanom Felixom Corwinom a zdolal ho 5:7, 6:4, 6:2 za 157 minút. Tridsaťštyriročný Bratislavčan získal už druhý titul od návratu na súťažné dvorce po takmer dvojročnej prestávke od tenisu zavinenej neúmyselným dopingom. Martin je na snímke s Martinom Dobrým, ktorý mu tenisovo pomáha pri príprave.

Vložené: 24. 07. 2024       Kategória: Aktuality

OH: Schmiedlová pozná súperku

Anna Karolína Schmiedlová nastúpi v prvom kole olympijského turnaja na dvorcoch areálu Rolanda Garrosa proti Britke Katie Boulterovej. Rozhodol o tom štvrtkový žreb. Schmiedlovej patrí v poslednom vydaní rebríčka WTA 70. priečka, jej súperka je na 34. pozícii. Dvadsaťdeväťročná hráčka Národného tenisového centra má s Boulterovou vyrovnanú zápasovú bilanciu 1:1. Na víťazku tohto súboja čaká v druhom kole lepšia z brazílsko-francúzskeho duelu medzi Beatriz Haddadovou Maiovou a Varvarou Gračevovou.

25. 07. 2024

Kočišová so singlovým titulom na TEJT 2 v Kufsteine

Sofia Rachel Kočišová získala singlový titul na medzinárodnom turnaji TEJT 2 hráčov do 14 rokov v rakúskom Kufsteine. V pozícii nasadenej jednotky zvíťazila vo finále nad Austrálčankou Pauline Maovou a zdolala ju 6:1, 0:6, 6:0. Pre štrnásťročnú Kočišovú je to prvý titul vo dvojhre vo vekovej kategórii do 14 rokov na okruhu Tennis Europe.