Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Molčan s prvou výhrou na ATP 250, Klein vypadol

Alex Molčan (na snímke) si v pondelok pripísal prvú výhru v hlavnom pavúku na turnaji ATP 250 v kariére. Úspešný kvalifikant si v srbskom Belehrade poradil v prvom kole so sedemnásťročným talentovaným domácim hráčom Hamadom Medjedovičom, ktorého zdolal 6:4, 6:3 za 87 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona si v osemfinále zmeria sily s ďaľším Srbom Pedjom Krstinom, ktorý štartuje na turnaji s voľnou kartou.
Molčan si v zápase vypracoval osem brejkbalov, tri z nich premenil na brejk. Zaznamenal päť es a jednu dvojchybu. Hráč NTC si ani raz nestratil servis, súpera nespustil ani k brejkbalovej príležitosti.
Jeho víťazstvo nenapodobnil Lukáš Klein. Proti ôsmemu nasadenému Argentínčanovi Federicovi Delbonisovi to mal v prvom kole hlavnej časti dobre rozbehnuté, napokon však ťahal za kratší koniec a podľahol mu 6:3, 3:6, 4:6 za 141 minút. Zverenec trénera Petra Vlka si vypracoval devätnásť brejkbalov, no len jeden raz mu bol schopný zobrať servis.

Hrunčáková a Krajčí vo finále dvojhry v Egypte
Viktória Hrunčáková sa prebojovala do finále dvojhry na turnaji ITF WTT W35 v egyptskom Sharm El Sheikhu (25 000 USD, tvrdý povrch vonku). Druhá nasadená hráčka v súboji o titul nestačila na Rusku Polinu Jatčenkovú a podľahla jej 2:6, 2:6 za 80 minút. Zverenka trénera Tomáša Hrunčáka a kondičného Kristiána Cupáka sa v Egypte predstaví aj tento týždeň.

Kužmovej ďalší deblový titul
Katarína Kužmová (na snímke vpravo) získala ďalší deblový titul na turnaji ITF WTT W35 v egyptskom Sharm El Sheikhu (25 000 USD, tvrdý povrch vonku). V pozícii najvyššie nasadeného páru zvíťazili spolu s Ruskou Marijou Tkačevovou nad bielorusko-ruskou dvojicou Aliona Faleiová, Polina Jatčenková a zdolali ju 6:4, 6:3 za 73 minút. Pre dvadsaťtriročnú rodáčku z Košíc je to šestnásty deblový titul na ženskom okruhu ITF, druhý v tomto roku.

Molčan získal titul v Antalyi
Alex Molčan (na snímke vpravo) získal titul vo dvojhre na turnaji ITF WTT M15 v tureckej Antalyi (15 000 USD, antuka vonku). Zverenec trénera Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza zvíťazil vo finále nad Ukrajincom Oleksijom Krutychom a zdolal ho 6:1, 3:6, 6:4 za 127 minút. Pre dvadsaťsedemročného hráča Národného tenisového centra, ktorého vlani sužovali zranenia a vynechal veľkú časť sezóny kvôli operácii zápästia a kolena, je to prvý titul od roku 2021.

BJKC: Nominácia SR proti USA
Slovenský kapitán Matej Lipták oznámil hodinu pred stretnutím kvalifikačnej skupiny Pohára Billie Jean Kingovej nomináciu proti USA. V úvodnej dvojhre sa v súboji tímových dvojok predstaví Renáta Jamrichová, ktorá vyzve Hailey Baptisteovú (86. WTA). Po nich na kurt v zápase tímových jednotiek nastúpi Rebecca Šramková proti Bernarde Perovej (76. WTA). Do štvorhry nominoval kapitán osvedčenú dvojicu Viktória Hrunčáková, Tereza Mihalíková, ich súperkami budú Desirae Krawczyková s Asiou Muhammadovou. Stretnutie sa v bratislavskej Peugeot aréne NTC začne o 15.00 h.

Kovalík v Barcelone končí v kvalifikácii
Jozef Kovalík sa neprebojoval do finále kvalifikácie na turnaji ATP 500 v Barcelone (2 889 200 eur, antuka vonku). V úvodnom eliminačnom kole nestačil na ôsmeho nasadeného Francúza Arthura Rinderknecha a podľahol mu vo vyrovnanom zápase 6:7(2), 6:2, 3:6 za 151 minút.

Gombos v Madride s tesnou semifinálovou prehrou
Norbert Gombos nezabojuje o titul vo dvojhre na challengeri 100 v Madride (145 250 eur, antuka vonku). Úspešný kvalifikant nestačil v semifinále na Poliaka Kamila Majchrzaka a podľahol mu 6:7(2), 6:3, 6:7(1) za 153 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza sa vďaka prieniku medzi najlepšiu štvorku v španielskej metropole posunie v rebríčku ATP o 60 priečok nahor, v jeho onlajn vydaní mu aktuálne patrí 336. pozícia.