OH: Naši v Tokiu skončili

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » OH: Naši v Tokiu skončili

Lukáš Klein a Filip Polášek prehrali v druhom kole olympijskej štvorhry s americkým párom Austin Krajicek, Tennys Sandgren 7:6 (2), 2:6- 5:10 a do štvrťfinále nepostúpili. Po prehe Gombosa a Kleina v prvom kole dvojhry tak slovenskí tenisti ukončili účinkovanie pod piatimi kruhmi v japonskej metropole. V samostatnej ére bol iba jeden pár SR vo štvrťfinále mužov či žien - Kučera s Hrbatým na OH 2000 v Sydney. Vo dvojhre bolo olympijské maximum Slovákov od Atlanty 1996 osemfinále Habšudovej (2x), Cibulkovej, Hantuchovej a Martina.

Zápas poznačil dážď, pre ktorý sa začal s oneskorením a po treťom geme ho museli prerušiť. Slováci sa mohli ujať vedenia už v prvej hre pri podaní súperov, no brejkbal nepremenili, rovnako ako následne Američania. Prvé dejstvo dospelo do tajbrejku, v ktorom si Polášek s Kleinom vypracovali rozhodujúci náskok 6:1 a pretavili ho do zisku setu. Druhý set im však vôbec nevyšiel. Prišli o svoje druhé podanie a za stavu 2:4 Američania opäť získali brejkbal, ktorý potvrdili čistou hrou. V zápasovom tajbrejku Slováci viedli 3:1, no potom prevzali iniciatívu Krajicek so Sandgrenom, otočili a vyhrali 10:5.

V zápasovom tajbrejku mohli Slováci odskočiť dvoma minibrejkami už na 4:1, ale Sandgren zahral pri odvracaní druhého rámom rakety úder, ktorý vyzeral, že poletí von, ale skončil tesne v kurte. Polášek, ktorý loptu smerujúcu pozdĺž čiary po svojej ľavej ruke sledoval, si pustenú loptičku vyčítal. Neskôr sa ukázal tento moment ako zlomový, keďže po ňom Američania postupne odskočili na 8:4. "Som na okruhu už dosť dlho, aby som s niečím podobným nepočítal. Sú zápasy, v ktorých je to aj o šťastnom údere. Na konci dňa sa však počíta posledná loptička a tú vyhrali súperi. Musíme im zablahoželať. Predviedli sme solídny výkon, nemáme sa za čo hanbiť," povedal Polášek pre portál olympic.sk a Klein dodal: "Mohol som nám pomôcť viac. Nešlo mi to predovšetkým na returne. Mali sme na ňom minimum šancí. Ktovie, ako by to napokon vyzeralo, ak by sme sa dostali do vedenia 4:1 a išli by sme na servis. Veľmi nás mrzí, že sme dnes neuspeli."

Tibor Tóth, daviscupový kapitán SR a vedúci tenisovej výpravy na OH: ,,Chlapci odviedli maximum čo bolo v ich silách v príprave aj v zápasoch. V neľahkých podmienkach odohrali vyrovnané zápasy s rebríčkovo vyššie postavenými hráčmi. Klein mal veľmi blízko k postupu, rozhodli možno dve loptičky. Aj dnešná švorhra sa rozhodovala v supertajbrejku. Norbi Gombos veľmi dobre vystupňoval výkon, zahral vynikajúci druhý set, potom prišla 10 minútová pauza, ktorá mu neprospel. Mal veľmi zlý úvod tretieho setu. Najviac ma však mrzí dnešná štvorhra, lebo pri dobrej konštelácii a troche šťastia som tam videl šancu na madailu. Chcem sa hráčom poďakovat za vzornú reprezentáciu a bojovnosť, ktorú predviedli.”

Igor Moška, generálny sekretár STZ: ,,Všetci slovenskí tenisti na OH v Tokiu podali dobré výkony. Objektívne treba povedať, že prehrali s lepšími súpermi.  Vo štvorhre po skvelom víťazstve Poláška s Kleinom nad výbornými ruskými tenistami mala naša dvojica smolu, keď prehrala v druhom kole v tesnom súboji.” (stz, tasr)

Vložené: 27. 07. 2021       Kategória: Aktuality

Kašťáková s titulom vo dvojhre na ITF J60 v Tallinne

Sára Kašťáková získala titul vo dvojhre na medzinárodnom juniorskom turnaji ITF J60 v estónskom Tallinne. Vo finále zvíťazila v pozícii druhej nasadenej hráčky nad Poľkou Barbarou Kosteckou a zdolala ju 3:6, 6:2, 6:3. Pre sedemnásťročnú slovenskú hráčku je to tretí titul vo dvojhre na juniorskom okruhu ITF, rovnaký počet ich má aj zo štvorhry.