Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Pláteník trénerom v TC EMPIRE

Tenisový klub TC EMPIRE Trnava sa dohodol na spolupráci s jedným z najskúsenejších slovenských trénerov Vladimírom Pláteníkom. Trénerský tím v trnavskom klube sa posilnil o trénera, ktorý má za sebou spoluprácu s poprednými hráčkami rebríčka WTA.
Od 1. septembra 2014 sa našim mladým bude tenistom venovať Vladimír Pláteník (38), ktorý im chce pomôcť podobne, ako sa mu to podarilo v prípade jeho bývalej zverenky Dominiky Cibulkovej. Bude pracovať, okrem iného, aj na budovaní medzinárodnej tenisovej akadémie EMPIRE Tennis Academy, ktorá bude priestorom pre rozvoj talentov zahraničných hráčov.
Vladimíra Pláteníka možnosť spolupráce s TC EMPIRE Trnava okamžite zaujala a klub podľa neho spĺňa všetko, čo potrebuje profesionálny tenista k svojmu ďalšiemu rastu. „Je v záujme klubu ešte ďalej vylepšovať, čo sa dá. Iný klub takýchto rozmerov na Slovensku neexistuje a ja som presvedčený, že mojimi skúsenosťami budem vedieť prispieť k jeho ďalšiemu progresu, ako aj progresu slovenského tenisu,“ povedal tréner.
V rokoch 2007 až 2009 bol Vladimír Pláteník koučom terajšej slovenskej tenisovej jednotky Dominiky Cibulkovej. Vďaka vtedajšej spolupráci sa Cibulková prepracovala zo 158. priečky rebríčka WTA vo dvojhre na dvanástu. „Mojou výzvou je znova pomôcť mladým hráčom tak, ako kedysi Dominike Cibulkovej a iným tenistom,“ potvrdil Pláteník, ktorý dobre pozná areál TC EMPIRE. Bude sa v ňom pripravovať aj so svojou súčasnou rakúskou zverenkou Patriciou Mayrovou-Achleitnerovou, 85. hráčkou rebríčka WTA. „Spolupráca naďalej pokračuje, v zime sa bude aj ona pripravovať v Trnave a absolvujem s ňou v nadchádzajúcej sezóne približne 15 turnajov,“ dodal Pláteník.
Klub má podobné ambície ako známy slovenský tréner a jeho príchod potvrdzuje snahu o kvalitatívny rast tréningového procesu v TC EMPIRE Trnava. V Trnave sa tešia na jeho príchod. Pláteník patrí na Slovensku i v zahraničí k uznávaným koučom a má za sebou spoluprácu s výnimočnými hráčkami ako je Dominika Cibulková, Naďa Petrovová, Ksenia Pervaková, Henrieta Nagyová alebo Yanina Wickmayerová.
Príchod známeho kouča privítal aj šéftréner TC EMPIRE Trnava Miloslav Grolmus. „Je trénerom s veľkými skúsenosťami, ktorý viedol veľa hráčok z prvej svetovej stovky rebríčka WTA. Očakávam, že bude mať na starosti našu medzinárodnú akadémiu EMPIRE Tennis Academy a príchod hráčov do nej. Svojimi skúsenosťami prispeje pomocou školení k zlepšeniu kvality našich klubových trénerov,“ uviedol Grolmus.
Oto Majba, prevádzkovo-obchodný manažér TC EMPIRE Trnava

Fotogaléria extraligového stretnutia TK Slovan BA - TK Jednotka BA
Prvé kolo ženskej extraligy zviedlo v skupine A proti sebe TK Slovan Bratislava a TK Jednotka Bratislava. Víťazstvo si vybojoval Slovan v pomere 5:2. O víťazstve rozhodli domáce hráčky už vo dvojhrách, body postupne získali Anastasia Sobolievová, Nina Vargová, Anika Jašková, Martina Marušinová a Zuzana Kučová. Stretnutie zachytil objektív fotografa Dušana Barbuša.
Druhé kolo ženskej extraligy je na programe v utorok 29. apríla.

V nedeľu sa začala extraliga
Extraliga, najvyššia slovenská tenisová súťaž družstiev, sa začala v nedeľu 27. apríla úvodným kolom. Formát súťaže zostal rovnaký ako vlani. Osem tímov je rozdelených do dvoch skupín. V rámci každej skupiny si zmerajú sily všetky tímy (každý tím teda v skupine odohrá 3 stretnutia). Víťaz skupiny A potom vo finále nastúpi proti víťazovi skupiny B. Družstvá na druhom mieste v skupinách zabojujú proti sebe o celkové 3. miesto, družstvá na 3. mieste v skupinách o celkové 5. miesto a družstvá na poslednom mieste v skupinách o konečné 7. miesto.

V piatok zasadala Rada STZ
Rada Slovenského tenisového zväzu (STZ) - najvyšší orgán zväzu - zasadala v Národnom tenisovom centre dňa 25. apríla 2025. Zasadnutie otvoril predseda Rady STZ Milan Baláž. Prezident zväzu Miloslav Mečíř predniesol správu o činnosti a podrobne hodnotil všetky oblasti činnosti STZ za posledných 12 mesiacov.
V rámci zasadnutia bola udelená Cena za rozvoj tenisu nasledovným dlhoročným tenisovým činovníkom: Ing. Mojmír Mihal, Ing. Jozef Blaško, Milan Stoila.

Na extraligu už tento týždeň
Extraliga, najvyššia slovenská tenisová súťaž družstiev, sa začína v nedeľu 27. apríla úvodným kolom. Prvenstvo obhajujú hráči ŠK Blava 1928 Jaslovské Bohunice a hráčky TK Slovan Bratislava. Na súpiskách tímov figuruje viacero zvučných mien domáceho tenisu. Z daviscupového tímu SR sú to Lukáš Klein, Jozef Kovalík, Alex Molčan, Lukáš Pokorný, Norbert Gombos či Miloš Karol, spomedzi reprezentantiek v Pohári Billie Jean Kingovej Rebecca Šramková, Viktória Hrunčáková či Tereza Mihalíková.

Medzinárodný turnaj TEJT 1 do 14 rokov v Piešťanoch
V týždni od 21. apríla 2025 sa na dvorcoch TK Kúpele Piešťany koná medzinárodný turnaj kategórie TEJT 1 chlapcov a dievčat do 14 rokov. Viac informácií o podujatí nájdete na stránke www.tenniseurope.org.

Šupová finalistkou turnaja ITF J200 v Piešťanoch
Kali Šupová (na snímke vľavo) postúpila do finále dvojhry na medzinárodnom juniorskom turnaji ITF J200 v Piešťanoch. Najvyššie nasadená hráčka nestačila vo finále na dvanástku pavúka Terezu Heřmanovú z Českej republiky a podľahla jej 5:7, 4:6. Pätnásťročná zverenka trénera Martina Hromca v NTC má na svojom konte doposiaľ tri singlové tituly na juniorskom okruhu ITF.