Plážová tenistka Páleníková poskočila na 61. miesto v rebríčku

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Plážová tenistka Páleníková poskočila na 61. miesto v rebríčku

Najlepšia slovenská plážová tenistka Katarína Páleníková poskočila vo svetovom rebríčku z konca prvej stovky k 4. januáru na skvelé 61. miesto! V decembri sa vybrala na turnaje v Thajsku a v januári si to namierila do Talianska.

Na turnaji v Pattayi hrala po boku Maďarky Anikó Kovácsovej. ,,Vypadli sme v kvalifikácii, ale v Hua Hin, už s inou partnerkou, som dosiahla osemfinále,“ rekapituluje Katarína thajské výsledky. V príjemnej dovolenkovej destinácii hrala s Japonkou Misou Miyasakeovou, 36. hráčkou sveta. ,,Nikdy v minulosti som nemala tak vysoko postavenú spoluhráčku. Potom som ešte hrala mix s Francúzom Philippe Vadelom, ktorý bol v tom čase 14. na svete. Hrať s takýmito partnermi je pre mňa cennou skúsenosťou,“ poznamenáva Páleníková.

Slovenská plážová tenistka získava nové kontakty, ktoré jej pomáhajú v snahe rozvíjať tento mladý šport na Slovensku. Turnaje kategórie G1, ktoré absolvovala, sú už veľmi silno obsadené. Prvý raz v živote sa vybrala kvôli nim do Ázie - a neľutuje.

,,Nehralo sa na pláži, ale v rezortoch. Výhodné bolo, že v zimnom období som mala možnosť kvalitne trénovať, aj hrať. Rozprávala som sa s Alessandrom Calbuccim, ktorý patrí k absolútnej špičke. Je veľkým propagátorom plážového tenisu, dal dokopy aj metodológiu a ponúkol mi pomoc. Chcela by som na Slovensku pokračovať v rozvíjaní nášho športu.“

Katarína hrala potom v Taliansku na novoročnom turnaji ITF. Tu skončila Slovenka s partnerkou na raketách Talianok. ,,Jedna z našich premožiteliek je sestrou Flavie Pennettovej, úradujúcej šampiónky US Open,“ poznamenáva. Na ďalšom turnaji si zahrala vo štvrťfinále a v mixe s domácim Matteom Gramantierim boli v osemfinále a potom vyhrali súťaž útechy.

,,Úroveň na talianskych turnajoch je mimoriadna, prvé kolo je ako finále na hocijakom inom turnaji nižšej kategórie. Aj preto hrajú väčšinou Taliani, ktorí sú vynikajúci. Hráči ostatných krajín uprednostnia nižšie podujatia, tam nie je toľko Talianov...“ dodáva Páleníková, ktorá sa v piatok vracia z Bari. Nasledujúci víkend hrá v Budapešti a potom vo Viedni. Za predpokladu dobrých výsledkov môže 33-ročná hráčka čo nevidieť atakovať prvú päťdesiatku. Ako tenistka mala najvyšší ranking 59. miesto medzi juniorkami. Podľa nasadenia, ktoré vkladá do novej kariéry na pieskovom podklade, zrejme túto pozíciu prekoná.
(zw)

Fotogaléria

• Po finále útechy - Páleníková vpravo

Po finále útechy - Páleníková vpravo

• Mix

Mix

• O Slovenke písali talianske médiá (vpravo)

O Slovenke písali talianske médiá (vpravo)

Vložené: 08. 01. 2016       Kategória: Aktuality

Sloboda víťazom dvojhry na turnaji ITF J30 v Doboji

Leon Sloboda získal titul vo dvojhre na medzinárodnom juniorskom turnaji ITF J30 v bosnianskom meste Doboj. Ôsmy nasadený hráč zvíťazil vo finále nad Talianom Lorenzom Bertom a zdolal ho vo vyrovnanom zápase 6:4, 5:7, 6:4. Pre pätnásťročného Slobodu je to prvý singlový titul na juniorskom okruhu ITF. Okrem toho sa v Doboji prebojoval aj do finále štvorhry, po boku Čecha Mathiasa Škrlíka nestačili v súboji o titul na najvyššie nasadený maďarsko-srbský pár Marcell Kovács, Nikola Radišič a podľahli mu 3:6, 3:6.