Schmiedlová nevyužila šance

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Schmiedlová nevyužila šance

Karolína Schmiedlová nevyužila proti Belgičanke Alison Van Uytvanckovej sériu šancí (12 setbalov!), a tak na Roland Garros neobháji lanské tretie kolo. Dvadsaťročná Slovenka (52. WTA) podľahla v Paríži v 1. kole 93. hráčke svetového rebríčka v dvoch tajbrejkoch 6:7(4), 6:7(7) a vo dvojhre svoje účinkovanie pri Seine skončila.

V prvom sete mala Košičanka za stavu 6:5 na príjme setbal, nevyužila ho, nasledoval tajbrejk v ktorom ťahala za kratší koniec. V druhom sete však viedla 4:0, no húževnatá Belgičanka znižovala, za stavu 3:5 odvrátila osem setbalov Slovenky. Opäť rozhodoval tajbrejk, Schmiedlová ho rozohrala výborne, viedla 3:0, potom 6:4, ale ani to nestačilo. Uytvancková otočila a za stavu 8:7 premenila prvý mečbal. Vo vzájomnej bilancii viedla pred parížskym súbojom Schmiedlová nad Belgičankou 2:0.

Karolína Schmiedlová, hráčka NTC, zverenka trénera Milana Martinca, prišla v Paríži medzi novinárov v sprievode dopingovej komisárky.V tomto roku ju čakala prvá kontrola. Mladá hráčka so sklamaním v hlase priznala, že utorková prehra je jej najhoršia z doterajších grandslamových.
,,Bojovala som, snažila som sa. Belgičanku som v tomto roku dva razy zdolala, no dnes hrala veľmi dobre. V predchádzajúcich zápasoch – na antuke aj harde – robila viac chýb, dnes jej všetko padalo. Mala som plno šancí, setbaly v oboch setoch. Mala som vyhrať druhý set, v ktorom som viedla 4:0... Súperka výborne servovala, dala mi dosť es. Urobila som všetko, snažila som sa.Verím, že o rok mi to vyjde. S trénerom sme ešte zápas neprebrali, iste aj jeho mrzí táto prehra a poukáže na chyby, ktoré som urobila. Ale ideme ďalej, zamakáme na tréningoch. V porovnaní s dvoma predchádzajúcimi zápasmi hrala teraz Uytvancková o tri triedy lepšie. V dôležitých momentoch zahrala dobré lopty, ja som urobila pár chýb. Možno som chcela až príliš vyhrať, bola som zviazaná. Miestami som bola trochu krátka, nechala som sa odtlačiť. Keď som hrala svoju hru, viedla som v druhom sete 4:0. Potom ma začala súperka tlačiť. Prekvapila ma množstvom kraťasov. Najviac ma asi mrzí osem nevyužitých setbalov za stavu 5:3...“
Karolína priznala, že zlosť po prehre si chcela vyliať na rakete. ,,Mala som na to veľkú chuť, ale rakety sú celkom nové, bolo by ich škoda.“ Po svojom sklamaní mala radosť aspoň z výhry sestry Kristíny, ktorá v Grade na 25-tisícovom turnaji ITF zdolala 172. hráčku rebríčka Paulu Ormaecheovú z Argentína. Juniorka, zbierajúca skúsenosti medzi ženami, dosiahla najcennejšiu výhru v seniorskej kariére. Takže u Schmiedlových prežívali v utorok športový smútok i radosť.
Zuzana Wisterová, Paríž

Vložené: 26. 05. 2015       Kategória: Aktuality

Cíleková s Kročkovou s titulom vo štvorhre na ITF W15 v Srbsku

Laura Cíleková (na snímke vpravo) s Natáliou Kročkovou získali titul vo štvorhre na turnaji ITF WTT W15 v srbskom meste Kursumlijska Banja. V pozícii druhého nasadeného páru zvíťazili nad ruskými štvorkami pavúka Victoriou Borodulinovou s Jekaterinou Kazionovovou a zdolali ich 6:4, 5:7, 10-3 za 101 minút. Pre osemnásťročnú Cílekovú je vôbec prvý titul na ženskom okruhu ITF, o tri roky mladšia Kročková sa teší v debli po druhý raz.