Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Šramková o titul v Monastire!

Rebecca Šramková sa prvýkrát v kariére prebojovala do finále dvojhry na turnaji WTA. V sobotňajšom semifinálovom dueli v tuniskom Monastire (267 082 USD, tvrdý povrch vonku) zdolala siedmu nasadenú Talianku Luciu Bronzettiovú 6:3, 6:4 za 91 minút. Zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Dávida Olasza si v súboji o titul zmeria sily s britskou kvalifikantkou Sonay Kartalovou.
Dvadsaťsedemročná Slovenka vstúpila do zápasu výborne, keď hneď v úvode brejkla súperku a dostala sa do vedenia 2:0. Následne za stavu 2:3 vyhrala štyri gemy za sebou a uchmatla set pre seba v pomere 6:3. Vstup do druhého vyšiel síce lepšie 86. hráčke svetového rebríčka, no Šramková sa postupne dokázala dostať späť do tempa a poradilo sa jej otočiť stav z 0:2 na 3:2. Koncovka setu opäť patrila hráčke Národného tenisového centra. Za stavu 5:4 pri podaní súperky premenila v desiatom geme hneď svoj prvý mečbal a mohla sa tešiť z premiérového postupu do finále na hlavnom profesionálnom okruhu.
"Dnes boli lepšie poveternostné podmienky ako včera, bolo menej veterno. Dobre som cítila loptu, myslím si, že som podala celkom dobrý výkon. Čo sa týka zdravotnej stránky, bolo to oveľa lepšie ako včera. Neviem, ako je to možné. Mám však skvelý tím, ktorý ma na dnes dobre pripravil. Turnaj v Monastire je skvelý, teda všetko okrem vetra. Teším sa, že som vo finále, už teraz viem, že sa sem rada vrátim aj na budúci rok. Chcela by som sa poďakovať všetkým fanúšikom, ktorí mi fandia, som vďačná za všetky správy, ktoré som dostala. Aj keď som na všetky ešte nestihla odpísať, veľmi si to vážim. Verím, že mi budete fandiť aj vo finále," povedala Rebecca v pozápasovom rozhovore. (stz, tasr)

Zelníčková po týždni opäť víťazkou vo štvorhre
Radka Zelníčková (na snímke vľavo) získala deblový titul na turnaji ITF WTT W15 v tuniskom Monastire (15 000 USD, tvrdý povrch vonku). Po boku Grékyne Sapfo Sakellaridiovej si v pozícii najvyššie nasadeného páru hladko poradili vo finále s treťou nasadenou bieloruskou dvojicou Sofia Gapankovová, Daria Chomucianská a zdolali ju 6:1, 6:0 za 51 minút. Na turnaji nestratili ani jeden set. Pre dvadsaťjedenročnú Zelníčkovú je to pätnásty titul vo štvorhre na okruhu ITF. Spolu so Sakellaridiovou sa po týždni tešili z titulu po druhý raz.

Pokorný s ďalším deblovým titulom v Monastire
Lukáš Pokorný (na snímke vpravo) získal titul vo štvorhre na turnaji ITF WTT M15 v tuniskom Monastire (15 000 USD, tvrdý povrch vonku). Spolu s domácim hráčom Azizom Ouakaaom zvíťazili vo finále v pozícii najvyššie nasadeného páru nad portugalskými dvojkami pavúka Joaom Gracom s Diogom Marquesom a zdolali ich vo vyrovnanom zápase 5:7, 6:3, 10-5 za 86 minút. Pre dvadsaťtriročného hráča Národného tenisového centra je to dvanásty deblový titul na mužskom okruhu ITF.

Karol sa do finále nepozrie
Miloš Karol nepostúpil do finále štvorhry na challengeri 75 v talianskej Barlette (91 250 eur, antuka vonku). Po boku Ukrajinca Vitalija Sačka nestačili v semifinále v pozícii druhého nasadeného páru na peruánsko-nemeckú dvojicu Alexander Merino, Christoph Negritu a podľahli jej 4:6, 1:6 za 67 minút. Dvadsaťdvaročný Karol má na svojom konte doposiaľ jeden deblový challengerový titul, ktorý vlani získal rovnako po boku Sačka.

Pohánková končí vo štvrťfinále
Mia Pohánková nepostúpila do semifinále dvojhry na turnaji ITF WTT W50 vo francúzskom meste Nantes (40 000 USD, tvrdý povrch v hale). Úspešná kvalifikantka nestačila vo štvrťfinále na najvyššie nasadenú Taliu Gibsonovú z Austrálie (153. WTA) a podľahla jej 3:6, 6:7(5) za 87 minút. Zverenka trénera Róberta Gašparetza a kondičného Kristiána Cupáka sa vďaka štyrom víťazným zápasom na turnaji prvý raz posunie do piatej stovky rebríčka WTA, v jeho onlajn vydaní jej patrí 478. priečka.
FOTO: fb//EngieOpenNantesAtlantique

Karol do semifinále v Bartette
Miloš Karol postúpil už do semifinále štvorhry na challengeri 75 v talianskej Barlette (91 250 eur, antuka vonku). Po boku Ukrajinca Vitalija Sačka zvíťazili vo štvrťfinále v pozícii druhého nasadeného páru nad bulharsko-španielskou dvojicou Anthony Genov, Bruno Pujol Navarro a zdolali ju 6:2, 6:4 za 75 minút. V súboji o postup do finále si zmerajú sily so štvrtým nasadeným peruánsko-nemeckým párom Alexander Merino, Christoph Negritu.
FOTO: Instagram Miloša Karola

Pohánková je už vo štvrťfinále
Mia Pohánková postúpila do štvrťfinále dvojhry na turnaji ITF WTT W50 vo francúzskom meste Nantes (40 000 USD, tvrdý povrch v hale). Úspešná kvalifikantka zvíťazila v druhom kole nad domácou hráčkou Julie Belgraverovou a zdolala ju 6:3, 6:3 za 69 minút. Zverenka trénera Róberta Gašparetza a kondičného Kristiána Cupáka si v súboji o postup do svojho druhého ženského semifinále v kariére zmeria sily s najvyššie nasadenou Taliou Gibsonovou z Austrálie. Pre šestnásťročnú hráčku Národného tenisového centra je to iba šiesty turnaj na ženskom okruhu ITF.
FOTO: tenipo