Štrnásťročné štvrté, chlapci na 5. mieste

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Štrnásťročné štvrté, chlapci na 5. mieste

Slovenskí tenisti do 14 rokov obsadili na kvalifikačných turnajoch letných ME reprezentačných družstiev (European Summer Cups) piate miesto, dievčatá skončili štvrté.

Vystúpenie chlapcov zhodnotil kapitán tímu Juraj Jančovič: Naša skupina sa hrala v prostredí krásneho klubu v Brémach. Do 1. kola sme dostali nasadených Švajčiarov, ktorým sme podľahli 0:3.  David Čierny sa herne trápil a spravil veľké množstvo nevynútených chýb a hladko prehral. Viktor Bánczi bol najprv zaskočený hrou svojho súpera, potom však zápas otáčal, ale nakoniec prehral v troch setoch. Škoda, lebo v treťom sete nevyužil niekoľko dobrých šancí. Štvorhru prehrali Čierny s Balážim. Švajčiari mali kvalitný tím, veď na druhý deň takmer vyradili halových majstrov Európy z Nemecka. Na druhý deň vyhrali po menších tažkostiach svoje dvojhry Bánczi aj Čierny. Záverečnú štvorhru tesne v troch setoch prehrali Bánczi s Balážim, a tak sme Ukrajinu porazili 2:1.
V súboji o 5. - 6. miesto sme narazili na Lotyšsko, ktoré malo na prvej pozícii hráč z top 20 rebríčka. Viktor Bánczi ale zabojoval a zápas s ním vyhral 6:3, 6:4. Bol to veľmi bojovný zápas s množstvom ťažkých výmien a gemov. Druhý bod nám získal David Čierny, ktorý spravil minimum chýb. Viktor s Davidom vyhrali aj záverečnú štvorhru. Celkovo sme obsadili 5.miesto.

Hodnotenie kapitána hráčok SR Daniela Čálika: Náš prvý súper v kvalifikačnej skupine – Francúzsko – nebola ľahká korisť. Vyhrali sme 3:0, keď obe naše hráčky podali skvelé výkony. Kiara Petrovická otočila prvý set z 2:5, čo súperku položilo na kolená. Saška Pillarová takisto nemala ľahkú súperku. Ale aktívnejšou a presnejšou hrou ju premohla, takže sme vyradili domáci tím. Proti papierovým favoritkám, prvým nasadeným Srbkám, sme odohrali bojovné a vyrovnané stretnutie. Srbky boli veľmi agresívne, hrou i správaním. Kiara zahrala opäť na hranici svojich možností a viedli sme 1:0. Saška po trojhodinovom boji nestačila kondične na výborne pripravenú súperku, takže stav bol 1:1. Škoda. V rozhodujúcom debli (Kiara - Aďa) mali súperky herne navrch. Veľmi ťažko sa získavali body, hráčka Danilovicová excelovala na dvorci a jej výkon ocenili i francúzski diváci. Pochvala pre naše dievčatá, urobili maximum, ale to nestačilo na lepšie súperky. Stretnutie o 3. miesto proti Chorvátsku nemalo iskru. Po ťažkom dni, navyše s prehrou, sa dievčatá nedokázali zmobilizovať a dostatočne namotivovať. Ich výkony boli slabšie. Saška urobila veľa nevynútených chýb a Adriana sa nevedela dostať do tempa proti výborne hrajúcej súperke. Po prehratých dvojhrách sa nám podarilo vyhrať aspoň štvorhru. Myslím, že postúpili dva najlepšie tímy v našej skupine – Poľsko a Srbsko. Samozrejme, treba povedať, že nám pre zranenie chýbala naša jednotka Laura Roháčová. Ktovie, ako by to dopadlo pri jej účasti.

Záverečné výsledky

CHLAPCI (Brémy/Nem.):
O 5. miesto:
SLOVENSKO - LOTYŠSKO 3:0

(Viktor Bánczi - Daniils Batmanovs 6:3, 6:4, David Čierny - Theodor Pukshe 6:1, 6:0, Bánczi, Čierny - Pukshe, Rocens 6:2, 6:3)
Slováci nepostúpili na finálový turnaj
DIEVČATÁ (Saint-Valery-en-Caux/Fr.):
O 3. miesto:

SLOVENSKO - CHORVÁTSKO 1:2
(Adriána Šenkárová - Anda Karanušičová 1:6, 0:6, Alexandra Pillárová - Lorena Gavričová 6:2, 6:7 /4/, 2:6, Kiara Petrovická, Alexandra Pillárová - Lorena Gavričová, Iva Zeličová 6:0, 6:7 /3/, 10:3 - zápasový tajbrejk)
Slovenky nepostúpili na finálový turnaj

Fotogaléria

•

Vložené: 01. 07. 2014       Kategória: Aktuality

Cíleková s Kročkovou s titulom vo štvorhre na ITF W15 v Srbsku

Laura Cíleková (na snímke vpravo) s Natáliou Kročkovou získali titul vo štvorhre na turnaji ITF WTT W15 v srbskom meste Kursumlijska Banja. V pozícii druhého nasadeného páru zvíťazili nad ruskými štvorkami pavúka Victoriou Borodulinovou s Jekaterinou Kazionovovou a zdolali ich 6:4, 5:7, 10-3 za 101 minút. Pre osemnásťročnú Cílekovú je vôbec prvý titul na ženskom okruhu ITF, o tri roky mladšia Kročková sa teší v debli po druhý raz.