Titul pre Kleina s Molčanom!

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Titul pre Kleina s Molčanom!

Lukáš Klein s Alexom Molčanom získali titul vo štvorhre na challengeri 100 vo francúzskom Cherbourgu (88 520 EUR, tvrdý povrch hala). Hráči NTC zvíťazili vo finále nad domácou dvojicou Antoine Hoang, Albano Olivetti 1:6, 7:5, 10-6 za 75 minút. Pre Kleina s Molčanom je to prvé spoločné challengerové víťazstvo, doposiaľ majú na svojom konte dve neúspešné finálové účasti, obe z Bratislavy.

Po semifinálovom víťazstve nad nasadenými jednotkami nezačal pre nich súboj o titul dobre. Za 24 minút prehrali úvodný set 1:6. V druhom si v siedmom geme prehrali servis a boli iba dve hry od tretej finálovej prehry. Francúzov však dokázali ribrejknúť, v jedenástej hre udreli znova a vynútili si rozhodujúci supertajbrejk. V ňom sa hneď od začiatku dostali do vedenia a za stavu 9:6 využili hneď prvý mečbal.

Vďaka finálovému víťazstvu si obaja výrazne polepšia v deblovom rebríčku a posunú sa na svoje kariérne maximá. Klein, zverenec Petra Vlka, sa posunie na 252. miesto, Molčanovi bude patriť 295. pozícia.

"Myslím si, že prvé zápasy sme sa dobre rozohrali. Vo väčšine duelov boli tesné koncovky setov, našťastie to padalo na našu stranu. Vo finále sme síce nezačali dobre, no počas zápasu sme sa zlepšovali a sme veľmi štastní, že máme titul," povedal Lukáš Klein, ktorý v Cherbourgu vybojoval aj štvrťfinále dvojhry.

Molčan odohral v prvom kole dvojhry veľmi vyrovnaný zápas s Čechom Lukášom Rosolom, ktorému podľahol až v tajbrejku rozhodujúceho setu. "Som rád, že po prehranom prvom kole vo dvojhre, kedy som nevyužil dva mečbaly, sa nám s Lukášom vo štvorhre podarilo získať titul. Dostali sme sa do pavúka na poslednú chvíľu a nakoniec to vyšlo lepšie, ako sme očakávali. Bolo to naše tretie spoločné finále a sme radi, že po dvoch prehrách sme to dokázali konečne celé vyhrať," povedal po finále Alex Molčan, ktorý už tretiu sezónu trénuje pod vedením Ladislava Simona.

Práve Simon sledoval ich počínanie na turnaji priamo v Cherbourgu: "Chlapci zanechali na tomto turnaji veľmi dobrý dojem. Som rád, že sa im podarilo to tretie finále konečne zlomiť a majú prvý challengerový titul vo štvorhre. Musia na sebe stále pracovať a zlepšovať sa, aby raz mohli byť oporami daviscupového tímu."

Kašťáková s titulom vo dvojhre na ITF J60 v Tallinne

Sára Kašťáková získala titul vo dvojhre na medzinárodnom juniorskom turnaji ITF J60 v estónskom Tallinne. Vo finále zvíťazila v pozícii druhej nasadenej hráčky nad Poľkou Barbarou Kosteckou a zdolala ju 3:6, 6:2, 6:3. Pre sedemnásťročnú slovenskú hráčku je to tretí titul vo dvojhre na juniorskom okruhu ITF, rovnaký počet ich má aj zo štvorhry.