Štyri Slovenky v 2. kole!

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Štyri Slovenky v 2. kole!

Magdaléna Rybáriková sa prvý raz v kariére prebojovala do druhého kola Australian Open. O pár minút po nej postúpila aj Karolína Schmiedlová, takže Slovensko má v Melbourne v pavúku 2. kola štyri hráčky. V utorok prehrala iba Jana Čepelová so Srbkou Jovanovskou.

Rybáriková v úvodnom kole si ako nasadená tridsaťdvojka poradila s Nemkou Andreou Petkovičovou 6:2, 6:3. Jej ďalšou súperkou bude Japonka Kurumi Narová. Rybáriková päťkrát za sebou stroskotala v Melbourne hneď na úvodnej prekážke, v utorok sa jej podarilo konečne prelomiť čiernu sériu.
Zápas mal pikantný náboj. Slovensko a Nemecko totiž začiatkom februára v bratislavskom NTC nastúpia proti sebe v zápase 1. kola svetovej skupiny Pohára federácie. Rybáriková v úvodnom sete duelu s Petkovičovou na dvorci dominovala, keď dvakrát prelomila podanie súperky. V druhom dejstve držala bývalá svetová desiatka s Rybárikovou krok iba do stavu 2:2. V ďalších minútach mala navrch slovenská trojka, ktorá v Melbourne nadviazala na triumf nad Petkovičovou z vlaňajšieho finále turnaja WTA vo Washingtone.
Anna Karolína Schmiedlová pri premiére v seniorskej hlavnej súťaži v Melbourne si poradila s Maďarkou Timeou Babosovou 4:6, 6:4 a 7:5.
Jej ďalšou súperkou bude víťazka turnaja WTA v tasmánskom Hobarte Španielka Garbine Muguruzová Blancová. Schmiedlová v prvom sete za stavu 3:3 stratila podanie a Babosová po potvrdení brejku získala úvodný set vo svoj prospech. V ďalšom priebehu zápasu však mala navrch talentovaná Slovenka. V rozhodujúcom sete zverenka trénera Milana Martinca odskočila súperke na 3:0. Babosová zápas ešte zdramatizovala, odvrátila štyri mečbaly a vyrovnala na 5:5, no v koncovke napokon slávila úspech Schmiedlová.
Jana Čepelová ako jediná z pätice slovenských tenistiek neprešla cez prvé kolo dvojhry. Nasadenej tridsaťtrojke Srbke Jelene Jovanovskej podľahla 7:6 (1), 1:6, 3:6. Čepelová mala pôvodne nastúpiť proti turnajovej dvadsaťsedmičke Jamie Hamptonovej, Američanka sa však z Australian Open odhlásila pre zranenie. Jovanovská odplatila Slovenke vlaňajšiu prehru zo zápasu 1. kola svetovej skupiny Pohára federácie v Niši.
Magdaléna Rybáriková: ,,Teší ma, že som konečne prelomila čiernu sériu. Nečakala som, že vyhrám až tak hladko. Som spokojná s hrou. Andrea má zo mňa rešpekt, nerada hrá proti mne. Hrala som presne to, čo jej nevyhovuje, veľmi dobre som servovala. Vôbec nepoznám Narovú, ďalšiu súperku. Predpokladám, že bude hrať typický ázijský štýl a pôjde do toho. V poslednom období má dobre výsledky a na rýchlom dvorci, aký je v Melbourne, to nebude jednoduché."
Karolína Schmiedlová: ,,Bola to riadna šichta. Už skóre hovorí o tom. Bolo veľmi teplo, navyše fúkal vietor. Som rada, že som to zvládla a v závere premenila piaty mečbal. Grandslam je predsa len niečo iné ako bežný turnaj, človek je pod väčším tlakom. V niektorých momentoch som nehrala až tak dobre, no vybojovala som to. Súperku v 2. kole Muguruzovú Blancovú nepoznám. Opýtam sa na ňu Magdy Rybárikovej a ďalších dievčat. Počula som, že kvalitne podáva. V 2. kole grandslamu si už človek súperku nevyberie."
Jana Čepelová: ,,Nepodala som taký výkon, aký som mala. Neviem, čim to bolo. V prvom sete ešte svietilo slnko a bolo to o tom, ktorá z nás viac vydrží. V druhom sete som začala dobre, no potom som urobila zopár chýb a dostala som súperku do rytmu. Potom sa rozohrala k veľmi dobrému výkonu. Po druhom sete som dostala kŕče do lýtok a moja psychika klesla. Bojovala som, no nevyšlo to." (TASR)

Dvojhra - 1. kolo, ženy
Magdaléna RYBÁRIKOVÁ (32-SR) - Andrea Petkovičová (Nem.) 6:2, 6:3
Anna Karolína SCHMIEDLOVÁ (SR) - Timea Babosová (Maď.) 4:6, 6:4, 7:5
Bojana Jovanovská (33-Srb. - Jana ČEPELOVÁ (SR) 6:7 (1), 6:1, 6:3

Vložené: 14. 01. 2014       Kategória: Aktuality

Šupová víťazkou turnaja ITF J100 v Nemecku

Kali Šupová získala titul vo dvojhre na medzinárodnom juniorskom turnaji ITF J100 v nemeckom Neunkirchene. V pozícii nasadenej sedmičky zvíťazila vo finále nad jednotkou pavúka Beatrise Zeltinovou z Lotyšska a zdolala ju 7:6(8), 6:4. Zverenka trénera Mateja Liptáka nestratila na turnaji ani jeden set. Pre stále iba štrnásťročnú hráčku Národného tenisového centra je to už druhý singlový titul na juniorskom okruhu ITF.