Mihalíková skončila v 2. kole, vo štvorhre je v semifinále

Tereza Mihalíková prehrala v 2. kole dvojhry na turnaji ITF žien (dotácia 25-tisíc USD, tvrdý povrch) v uzbeckej Fergane s Gozal Ainitdinovou z Kazachstanu 6:3, 3:6, 1:6. Kazaške, držiteľke voľnej karty, patrí až 739. miesto v rebríčku WTA. Vo štvorhre s ruskou partnerkou Veronikou Kudermetovou sú už v semifinále - ich súperky na štvrťfinále nenastúpili.

16. 06. 2016

Obe Slovenky na rakete Šimanovičovej

Viktória Kužmová (na obr.) prehrala v druhom kole 25-tisícového turnaja ITF žien v Minsku s domácou Irinou Šimanovičovou, ktorej podľahla aj na predchádzajúcom turnaji v bieloruskom hlavnom meste - rovnako v druhom kole. Vivien Juhászová postúpila do štvrťfinále, v ňom aj ju zastavila Šimanovičová.

Šramková zdolala favoritku

Kvalifikantka Rebecca Šramková (WTA 243.) zdolala v 1. kole na tráve na 50-tisícovom turnaji ITF v britskom Ilkley favorizovanú Jafan Wang 6:4, 5:7, 7:5. Číňanke patrí v rebríčku 145. miesto.

15. 06. 2016

Daniela končí na Malorke

Daniela Hantuchová prehrala v 2. kole turnaja WTA na tráve na Malorke s Rumunkou Soranou Cirsteovou 3:6, 4:6. Slovenka hrala ako držiteľka voľnej karty, Rumunka postúpila z kvalifikácie. Bol to štvrtý vzájomný zápas súperiek, stav je 2:2.

Kližan, Kovalík aj Martin ďalej

Jozef Kovalík (na obr.) vyradil Egypťana Mohameda Safwata a stal sa prvým štvrťfinalistom challengeru Poprad - Tatry. Martin Kližan dovolil súperovi uhrať iba jeden gem. V osemfinále bol úspešný aj Andrej Martin. Norbert Gombos prehral a klesol na priebežné 308. miesto v rebríčku. Viac: tenista.sk

Hantuchová s kartou vo Wimbledone!

Daniela Hantuchová, aktuálne 163. hráčka rebríčka WTA, dostala voľnú kartu do hlavného turnaja dvojhry vo Wimbledone. Pre 33-ročnú Slovenku je to na sklonku kariéry veľké uznanie od organizátorov z All England Clubu. Daniela hrala vo Wimbledone v kvalifikácii iba prvý raz v roku 2000 (vypadla v 2. kole). Od roku 2001 ani raz nevynechala dvojhru v hlavnej súťaži na posvätnej tráve. Najďalej bola vo štvrťfinále (2002), v Londýne ju od 27. júna čaká 61. štart na grandslamovom turnaji.