Čepelová v Charlstone skončila

Jana Čepelová skončila v 2. kole turnaja WTA v Charlestone na rakete štvrtej nasadenej Talianky Sary Erraniovej, keď prehrala 3:6, 6:7(5). V druhom sete sa Slovenka dala za stavu 3:2 ošetriť (merali jej krvný tlak a pulz), potom za stavu 5:2 a 6:5 nevyužila podanie ma zisk setu a prehrala ho v tajbrejku.

08. 04. 2015

Kližan po boji vo štvrťfinále

Martin Kližan postúpil do štvrťfinále turnaja ATP v Casablance. V stredajšom osemfinálovom dueli zlomil odpor Nemca Dustina Browna až v tajbrejku tretieho setu, v ktorom využil svoj prvý mečbal a napokon zvíťazil 7:5. Dramatický zápas, ktorý trval 2 hodiny a osem minút, zvládla turnajová dvojka 6:4, 4:6, 7:5 (5).

Postup Schmiedlovej v Katoviciach

Karolína Schmiedlová postúpila v Katoviciach na turnaji WTA do osemfinále. Hráčka NTC zdolala uzbeckú kvalifikantku Niginu Abduraimovú 6:1, 4:6, 6:1. Zverenka trénera Milana Martinca sa stretne s Češkou Kateřinou Siniakovou.

07. 04. 2015

Nervák vyhrala Čepelová

,,Bol to nervák!" Taká bola prvá reakcia trénera Martina Zathureckého po výhre jeho zverenky Jany Čepelovej v 1. kole turnaja WTA v americkom Charlestone. Košičanka si na zelenej antuke poradils s Ruskou Jelenou Vesninovou za 2:22 h 6:2, 6:7 (5), 7:6 (4). Ďalšia Slovenka Kristína Kučová v 2. kole vypadla.

Iba Gombos do 2. kola

Šiesty nasadený Norbert Gombos zvíťazil v 1. kole challengeru v talianskom Neapole (dotácia 106 500 eur, antuka) nad domácim Matteom Violom 6:3, 7:5. V osemfinále bude jeho súperom taliansky kvalifikant Thomas Fabbian. Jozef Kovalík a Andrej Martin vypadli, Zelenay vo štvorhre postúpil do štvrťfinále.