Cibulkovej skreč, stav 1:1

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Billie Jean King Cup » Cibulkovej skreč, stav 1:1

Po 1. dni stretnutia 1. kola svetovej skupiny Fed Cupu v Niši Srbsko – Slovensko je stav 1:1. Slovenská jednotka Dominika Cibulková skrečovala zápas vedúc nad Vesnou Doloncovou za 6:4, 5:4, 0:15 pre silné kŕče v nohe. Z kurtu ju odniesli na nosidlách.

Od úvodných minút duelu medzi Doloncovou a Cibulkovou boli diváci svedkami "prestreliek" od základnej čiary. Moskovská rodáčka sa po rýchlom brejku ujala vedenia 3:1, Cibulková však získala štyri gemy v rade a za stavu 5:3 mala k dispozícii dva setbaly. Nevyužila ich, následne stratila servis a Doloncová mala dve možnosti vyrovnať na 5:5. Cibulková však zabojovala a pri podaní Srbky napokon dotiahla úvodný set do úspešného konca.
Druhý set mal podobný úvod. Doloncová mala dvakrát brejk k dobru, Cibulková však vždy kontrovala. Za stavu 4:3 pre Slovenku Srbka požiadala a medical time out a nechala si ošetriť brušné svalstvo. Po návrate na dvorec Doloncová stratila servis a Cibulková išla podávať na víťazstvo v zápase. Za stavu 0:15 však dostala kŕč, ihneď k nej musel pribehnúť lekár slovenskej výpravy Roman Fano a nasledovala ďalšia zdravotná prestávka. Za stavu 5:4 Cibulková zamierila do šatne na ďalšie ošetrenie. Vrátila sa síce na kurt, no po prvej výmene pri podaní Doloncovej s bolestivým výkrikom spadla na zem a nasledoval skreč.

Matej Lipták, slovenský kapitán a osobný tréner Cibulkovej: „Nie je jednoduché hovoriť o prvom dni po tom, čo sa stalo Domči. Bolo to veľmi rýchle, zbehlo sa to všetko v priebehu piatich minút. Prvé náznaky toho, že niečo nie je v poriadku, boli za stavu 4:3 a 30:30. Domča pribehla k lavičke a povedala, že potrebuje magnézium. Za stavu 5:3 dostala kŕč do pravého lýtka. Postupne ju začala bolieť aj druhá noha i chrbát. Za stavu 5:4 a 0:15 už nemohla pokračovať. Mrzí ma to, lebo odohrala dobrý zápas a chýbalo málo, aby ho dotiahla do úspešného konca. Dúfam, že bude zdravá. Momentálne ťažko hovoriť o tom, či bude môcť v nedeľu nastúpiť. Je to naša jednotka a bolo by pre nás veľkým oslabením, keby nemohla hrať. Zdravie je však prvoradé. Máme v tíme ďalšie dve hráčky Magdu Rybárikovú a Janu Čepelovú, ktoré sú pripravené nastúpiť. Pokiaľ ide o prvú dvojhru, Daniela odohrala veľmi solídny zápas. Lepšie servovala a returnovala, mala navrch v dlhých výmenách od základnej čiary. Potvrdila svoje bohaté skúsenosti z fedcupových zápasov."

Doloncová - Hantuchová
Doloncová, Aleksandra Kruničová -Magdaléna Rybáriková, Jana Čepelová.
(TASR)

Fotogaléria

•

•

Vložené: 09. 02. 2013       Kategória: Billie Jean King Cup

Vstupenky do Sevilly v predaji

Slovenské tenistky sa v novembri predstavia na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej v Seville (13. - 20. november 2024). Ich súperom v prvom kole bude výber USA nabitý hviezdami. V prípade víťazstva by sa tím vedený kapitánom Matejom Liptákom stretol vo štvrťfinále s Austráliou. Aj vy môžete byť pri tom a podporiť slovenské tenistky v metropole Andalúzie. Medzinárodná tenisová federácia (ITF) oznámila vo štvrtok spustenie predaja vstupeniek na toto podujatie. Na stretnutie Slovenska proti USA si ich môžete zakúpiť TU.

Slovenky proti USA 14. novembra

Slovenské reprezentantky nastúpia na prvé kolo finálového turnaja Pohára Billie Jean Kingovej proti výberu USA vo štvrtok 14. novembra. Začiatok stretnutia je naplánovaný na 17.00 h SEČ. Oznámila to Medzinárodná tenisová federácia (ITF). V prípade víťazstva nad USA by sa tím kapitána Mateja Liptáka stretol vo štvrťfinále so štvrtou nasadenou Austráliou. Kompletný rozpis stretnutí uvádzame v grafickej podobe vo fotogalérii.

Lipták: Najťažší možný súper

Slovenské reprezentantky v Pohári Billie Jean Kingovej čaká v prvom kole novembrového finálového turnaja v Seville veľká prekážka. Žreb im prisúdil výber USA, jedného z najťažších možných súperov. Američanky majú momentálne v prvej svetovej stovke rebríčka WTA 13 hráčok v dvojhre a 16 vo štvorhre. Kapitán slovenského tímu Matej Lipták si je vedomý sily súpera, no jeho tím jednoznačne nepredá kožu lacno.

BJKC: Slovensko vyzve USA!

Slovenské tenistky nastúpia v prvom kole finálového turnaja Pohára Billie Jean Kingovej v Seville (12. - 20. november 2024) proti výberu USA. V prípade víťazstva sa vo štvrťfinále stretnú so štvrtou nasadenou Austráliou. Rozhodol o tom utorkový žreb v sídle Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) v Londýne. Zápasy úvodného kola sú na programe 12. - 14. novembra.

BJKC: V utorok spoznáme súpera

Už v utorok 30. apríla sa Slovensko dozvie meno súpera, proti ktorému zabojuje o postup do štvrťfinále na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej 2024. Žrebovanie sa uskutoční v centrále Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) v Londýne o 13.00 h SEČ a bude sa vysielať naživo na oficiálnej webovej stránke Pohára Billie Jean Kingovej, na kanáli ITF YouTube a na sociálnych sieťach súťaže.

BJKC: Termín a zmena formátu

Finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej sa uskutoční v termíne od 12. - 20. novembra 2024 na štadióne La Cartuja v španielskej Seville. Medzinárodná tenisová federácia (ITF) taktiež oznámila, že po porade s hráčkami, kapitánmi,vysielateľmi a fanúšikmi sa mení aj formát finálového turnaja, ktorého riaditeľkou bude bývalá vynikajúca španielska tenistka Conchita Martinezová.