DC: Kližan vyhral, stav je 1:1

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup » DC: Kližan vyhral, stav je 1:1

Martin Kližan vyhral nad Adrianom Ungurom presvedčivo za poldruha hodiny 6:4, 6:2, 6:0. Slovensko tak v Konstanci vyrovnalo stav stretnutia 2. kola I. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára s Rumunskom na 1:1. V prvej dvojhre prehral Norbert Gombos s Mariusom Copilom 6:7(5), 7:6(6), 4:6, 6:7(10).

Adrian Ungur držal s Martinom Kližanom krok iba do stavu 4:4 v prvom sete. Zverenec českého trénera Maritna Damma potom získal šesť gemov v rade a prakticky rozhodol o osude stretnutia. Kližan kvalitne podával, vychádzali mu forhendy po čiarách i dropšoty, robil minimum nevynútených chýb. Ungur bol pri dlhších výmenách od základnej čiary neustále pod tlakom a nevedel nájsť žiaden recept na rebríčkovo oveľa vyššie postaveného súpera. Tretí set bol už v znamení exhibície Kližana, ktorý po dvoch brejkoch odskočil Ungurovi na 4:0 a uštedril mu "kanára".

HLASY PO ZÁPASOCH

Norbert Gombos: ,,V úvode som cítil nervozitu, predsa len, hrať vonku je iné ako doma. Po čase som sa uvoľnil. Bol som prekvapený, že som súpera, ktorý dobre servoval, brejkol v prvom sete. Z mojej strany však bola chyba, že som brejk nepotvrdil a neustrážil si podanie. To ho nakoplo a išli sme do tajbrejku. Ten som dobre rozohral, no nedotiahol som to. Súper si pomohol servisom a ja som mu vždy daroval nejaké chyby. V tajbrejku som nezvládol detaily a prehral som ho. To ma nakoplo, vyhral som druhý set, odľahlo mi, ale to bola chyba. Lebo som hneď v treťom sete prehral servis a súper už set dopodával. Škoda štvrtého setu, Marius bol už nalomený, ale diváci ho vždy vrátili späť do hry. Súper už cítil únavu, ale ja som nevyužil setbaly, a tak sme nešli do piateho setu. Bol som sklamaný po zápase. V niektorých situáciách som viac potreboval prvý servis, na druhý si súper veril. V sobotu sa pokúsim vycibriť údery, vyladiť ich. Dúfam, že budem hrať v tretí deň a zabojujeme o postup do baráže.“

Martin Kližan: ,,Bol to dobrý zápas, prostredie i počasie boli na hranie dobré. Veci mi vychádzali, každým gemom som hral lepšie a lepšie a v treťom sete sa to vystupňovalo a vyhral som ho 6:0. Z mojej strany to bol super zápas."

(stz, tasr)

Program stretnutia 2. kola I. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára
RUMUNSKO - SLOVENSKO 1:1

Piatok
Marius Copil - Norbert Gombos 7:6(5), 6:7(6), 6:4, 7:6(10)

DC: Tóth nominoval do Číny

V skupinovej fáze finálového turnaja Davisovho pohára bude Slovensko reprezentovať pätica tenistov v zložení Jozef Kovalík, Lukáš Klein, Alex Molčan, Norbert Gombos a Igor Zelenay. Podujatie, na ktorom bude 16 tímov bojovať v štyroch rôznych skupinách, sa uskutoční 10. - 15. septembra. Slováci pod vedením kapitána Tibora Tótha nastúpia v C-skupine v čínskom Ču-chaji proti Nemecku, USA a Čile. Do novembrovej vyraďovacej fázy v Malage postúpia dva tímy z každej skupiny.

16. 07. 2024
Davis Cup Více zde

Rozpis zápasov skupinovej fázy

Medzinárodná tenisová federácia (ITF) potvrdila vo štvrtok rozpis zápasov skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára pre jednotlivé dejiská. Podujatia skupinovej fázy sa uskutočnia v Bologni (Taliansko), Manchestri (Veľká Británia), Valencii (Španielsko) a Čuchaji (Čína) v dňoch 10. – 15. septembra. Šestnásť krajín bude súťažiť v štyroch skupinách po štyri tímy. Víťazi a druhí z každej skupiny postúpia do vyraďovacej fázy v Malage.

18. 04. 2024

Tóth: V Číne sme hrať nechceli

Utorňajší žreb v sídle Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) rozhodol o tom, že Slovensko sa predstaví v C-skupine finálového turnaja Davisovho pohára v čínskom Ču-chaji. Súperiť o postup do ďalšej fázy turnaja bude s Nemeckom, USA a Čile. Vybrať si súperov v tejto fáze majstrovstiev sveta družstiev v tenise je ťažké, no kapitán slovenského tímu Tibor Tóth (na snímke) i generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška mali spoločné jedno želanie. Aby sme skupinovú fázu odohrali v Európe.

19. 03. 2024

DC: SR v skupine C v Ču-chaji

Slovensko nastúpi v C-skupine finálového turnaja Davisovho pohára v čínskom Ču-chaji proti Nemecku, USA a Čile. Rozhodol o tom utorňajší žreb v londýnskej centrále Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF). Hrať sa bude 10. - 15. septembra, najlepšie dva tímy z každej zo štyroch skupín postúpia do novembrovej vyraďovacej fázy v Malage.

DC: Slováci pri žrebe v treťom koši

Slovenskí tenisti budú počas utorkového žrebu skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára v Londýne v treťom koši spoločne s Francúzskom, Veľkou Britániou a Belgickom. S týmito súpermi sa zverenci Tibora Tótha nemôžu stretnúť.V prvom koši figurujú obhajcovia trofeje Taliani, vlaňajší finalisti Austrálčania, Kanaďania a Nemci.

18. 03. 2024

DC: Štyri dejiská skupinovej fázy

Medzinárodná tenisová federácia (ITF) oznámila vo štvrtok štyri dejiská skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára, ktorá sa uskutoční 10. – 15. septembra. Šestnásť tímov bude rozdelených do štyroch skupín, ktoré sa odohrajú v Bologni (Taliansko), Manchestri (Veľká Británia), Valencii (Španielsko) a Ču-chaji (Čína). Žrebovanie skupinovej fázy sa uskutoční v utorok 19. marca v Londýne o 15:00 SEČ.