Behúň a Stará s titulmi zo Žiliny

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » Behúň a Stará s titulmi zo Žiliny

Majstrami Slovenska v kategórii staršieho dorastu sa stali Jakub Behúň a Lenka Stará (obaja TC EMPIRE Trnava). Šampionát sa uskutočnil od 25. 5. 2015 na dvorcoch TK Žilina. Na turnaji sa zúčastnili najlepší dorastenci a dorastenky SR, okrem reprezentantov hrajúcich v tomto termíne juniorku na Roland Garros.

Majstrovstvá SR sú vždy nominačný turnaj, na ktorom sa zúčastňujú hráči a hráčky podľa nominačného kľúča STZ, čiže 48 chlapcov a 48 dievčat.

Medzi chlapcami úlohu favoritov potvrdili najvyššie nasadení hráči Vladimír Kurek a Jakub Behúň. Majstrom Slovenska sa nakoniec stal Jakub, ktorý vo finále vyhral 6:2, 6:4. Obidva semifinálové zápasy mali vyššiu úroveň ako finále, čo sa týka kvality, dramatičnosti hry, predvedených výkonov a zvratov. Michal Selecký mal proti Kurekovi niekoľko mečbalov a David Brna viedol v treťom sete nad Behúňom 2:0, ale nakoniec prehral. Štvorhru vyhrali Kurek so Seleckým, keď vo finále porazili Pouša s Turzákom.

Medzi dievčatami sa o najväčšie prekvapenie postarala Lenka Stará, ktorá sa stala ako nenasadená hráčka majsterka Slovenska vo dvojhre aj vo štvorhre. K víťazstvu jej dopomohli nakoniec aj dva skreče v semifinàle a vo finále, keď jej na semifinále nenastúpila pre zdravotné problémy Oravcová a počas finále sa zranila za stavu 5:4 Tamara Kupková. To ale neznižuje Lenkin výkon, pretože na ceste k víťazstvu porazila premožiteľku prvej nasadenej Dolákovej Jelínkovú a ôsmu nasadenú Veroniku Koberlingovú. Do druhého semifinále sa prebojovali favoritky Dominika Sujová a Kupková. Tamara predviedla vyrovnanejší výkon, a keďže ju ešte netrápilo zranenie brušného svalu, zvíťazila pomerne tesne 6:4, 7:5. Lenka Stará potvrdila dobrú formu aj vo štvorhre, keď spolu s Kiarou Petrovickou ako nenasadený pár vyhrali celý turnaj. Vo finále porazili tretí nasadený pár Sujovú so Šímovou pomerne hladko 6:4, 6:0.
Turnaj nám opäť skomplikovalo počasie. Prvý deň nám zapršalo, druhý deň boli dvorce pod vodou celý deň a v stredu zase poriadna zima. Až v piatok sme mali pekne a mohli sme v kľude dohrať semifinále aj finále.
Celkovo môžem hodnotiť turnaj veľmi pozitívne na základe predvedených výkonov a účasti . Správanie sa hráčov a hráčok môžem hodnotiť takisto veľmi pozitívne, čoho dôkazom je minimum rozhodnutí vrchného rozhodcu Michala Varmusa priamo na dvorci. Myslím si, že prítomnosť jedného z najlepších našich medzinárodných rozhodcov len zvýšila úroveň tohto podujatia. Musím poďakovať všetkým členom organizačného výboru za plynulý priebeh majstrovstiev: vrchnému rozhodcovi IVarmusovi, Branislavovi Kališovi, Jurajovi Petrášovi, Veronike Blaškovej, zdravotníkovi p.Janovcovi, správcom, vďaka , ktorým bol turnaj zorganizovaný na vysokej športovej úrovni.

Melaga a Hradecká víťazmi áčka dorastu v Humennom

Samuel Melaga (Lieskovský tenisový klub-LTC) a Lucia Hradecká (TK Slávia SPU Nitra) získali titul vo dvojhre na áčkovom turnaji dorastu v Humennom. Melaga si vo finále poradil s Nikolasom Paulovičom (TK Slovan Bratislava) 6:4, 6:4. Paulovič si vybojoval titul vo štvorhre, spolu so Sebastiánom Paulovčákom (TJT Michalovce) zdolali vo finále pár Samuel Melaga, Xavier Jakubovič (TC EMPIRE Trnava) 6:4, 4:6, 10-4.

21. 06. 2024
Tenis doma Více zde

Adamča a Janošková víťazmi áčka mladšieho žiactva v Piešťanoch

Martin Adamča (TK Kúpele Piešťany) a Alexandra Janošková (TK Sparta Považská Bystrica) získali titul vo dvojhre na áčkovom turnaji mlašieho žiactva na dvorcoch TK Kúpele Piešťany. Adamča si vo finále poradil s Matteom Sansonom (TK Slávia STU Bratislava) 6:3, 6:2. Chlapci si spolu vybojovali titul vo štvorhre po hladkom finálovom víťazstve 6:0, 6:1 nad párom Matúš Piroha (TK Slovan Bratislava), Samuel Zuberec (TK Petržalka).

Celoslovenské sústredenie detí do 10 rokov organizované STZ

V areráli ŠK Pepas Slovenská Ľupča sa uskutočnilo trojdňové celoslovenské sústredenie hráčov do 10 rokov, ktoré zorganizoval Slovenský tenisový zväz. Nominovaných naň bolo 24 detí, traja chlapci a tri dievčatá z každého regiónu, pričom o ich nominácii rozhodovali jednotlivé regionálne zväzy. Hlavným cieľom sústredenia bolo zmapovanie úrovne hry detí, budovanie tenisových piateľstiev, vzájomná spolupráca a rešpektovanie druhých detí ako potenciálnych súperov. Deti sa učili hrať fair-play, ako sa správať na kurte a taktiež ako dôležité je vedieť rešpektovať rozhodcu či fanúšikov.

20. 06. 2024

Medzinárodný turnaj TEJT 3 do 16 rokov v Slovenskej Ľupči

V týždni od 1. júla 2024 sa na dvorcoch ŠK Pepas Slovenská Ľupča uskutoční medzinárodný turnaj kategórie TEJT 3 chlapcov a dievčat do 16 rokov. Viac informácií o podujatí nájdete na stránke www.tenniseurope.org.

19. 06. 2024

BO: Kovalík o titul nezabojuje

Jozef Kovalík nepostúpil do finále dvojhry na antukovom challengeri Bratislava Open (120 950 eur, antuka vonku). Štvrtý nasadený hráč nestačil v sobotnom semifinále na Portugalčana Henriqueho Rochu a podľahol mu 3:6, 4:6 za 91 minút. Zverenec trénera Borisa Borgulu a kondičného Sebastiána Smoleňáka si za semifinálovú účasť v Bratislave pripísal do rebríčka ATP 25 bodov a v onlajn renkingu poskočil o štyri priečky vyššie na 115. miesto.

15. 06. 2024

BO: Karol s Lánikom bez titulu

Miloš Karol s Tomášom Lánikom nezískali titul vo štvorhre na challengerovom turnaji Bratislava Open. Vo finále nestačili na nemeckú dvojicu Jakob Schnaitter, Mark Wallner a podľahli jej 4:6, 4:6 za 74 minút. Hoci sa im nepodarilo získať titul, finálová účasť je doposiaľ ich najväčším úspechom medzi mužmi. Obaja hráči si do deblového rebríčka ATP pripíšu 60 bodov a posunú sa o vyše 100 miest nahor. Karol v onlajn renkingu figuruje na 306. pozícii, Lánik je 386.