• TIPOS

Mia: Atmosféra bola neskutočná

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » Mia: Atmosféra bola neskutočná

Mia Pohánková sa stala stala najmladšou víťazkou medzinárodných majstrovstiev Slovenska žien v tenise a dala si tak krásny darček k blížiacim sa 16. narodeninám, ktoré oslávi 21. októbra. Stále iba pätnásťročná hráčka Národného tenisového centra štartovala na turnaji J&T Banka Slovak Open vďaka voľnej karte od organizátorov, pričom to bol iba jej tretí turnaj medzi ženami. Vo finále  si poradila s Renátou Jamrichovou 2:6, 6:4, 6:2.

"Ďakujem celému môjmu tímu za prípravu počas celého roka a mojim rodičom. Vážim si aj to, že vďaka Slovenskému tenisovému zväzu som mohla štartovať v hlavnej súťaži s voľnou kartou. Ešte si neuvedomujem, čo som dosiahla, veď to bol iba môj tretí ženský turnaj. Renči chcem pogratulovať k brutálnym výkonom. Dúfam, že sa budeme stretávať častejšie a raz si zahráme spolu napríklad na Australian Open. Atmosféra bola neskutočná. Prišlo veľa mojich známych, ktorí ma prišli povzbudiť a dodali mi energiu," uviedla Pohánková v slávnostnom príhovore.

Úvod zápasu Mii nevyšiel podľa predstáv. "Bol to dosť náročný zápas. Kazila som dosť lôpt, čo som nemusela, bola som asi dosť netrpezlivá. V druhom sete som trochu fyzicky nevládala, ale dala som do toho všetko. Nezaoberala som sa tým, čo je Renčí, či ju niečo bolí alebo nie. Snažila som sa sústrediť na seba a napokon som to dotiahla do úspešného konca. Je to pre mňa ako rozprávka." Pohánkovej tréner Róbert Gašparetz ocenil vlastnosti svojej zverenky. "Mia je pracovitá a dáva do toho srdce. Počas celého turnaja bola disciplinovaná, dodržiavala spánkový režim. Tento titul treba brať s pokorou. Verím, že bude na sebe naďalej pracovať."

Nad Jamrichovej účasťou vo finále visel otáznik pre zdravotné problémy. "Niekoľko hodín pred začiatkom zápasu som nevedela, či vôbec nastúpim na finále, preto by bolo odo mňa povýšenecké, keby som očakávala ešte aj víťazstvo. Mia podávala počas celého týždňa vynikajúce výkony a titul si zaslúžila. Je skvelé, že prišlo toľko fanúšikov." (stz, tasr)

Vložené: 13. 10. 2024       Kategória: Tenis doma

JTBSO: Fotonávrat k slovenskému finálovému zápasu

Finálový duel dvoch slovenských tínedžeriek a držiteliek voľnej karty medzi Miou Pohánkovou a Renátou Jamrichovou vyhrala mladšia Mia. V súboji o titul otočila vývoj zápasu a zvíťazila 2:6, 6:4, 6:2. Stále iba pätnásťročná hráčka Národného tenisového centra sa stala najmladšou víťazkou turnaja v 24-ročnej histórii medzinárodných majstrovstiev Slovenska žien v tenise.

14. 10. 2024
Tenis doma Více zde

JTBSO: Riaditeľ turnaja hodnotí...

Riaditeľ turnaja J&T Banka Slovak Open 2024 Igor Moška bol s priebehom aj vyvrcholením 24. medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise žien spokojný. Do finále dvojhry sa prebojovali dve mladé talentované slovenské hráčky Renáta Jamrichová a Mia Pohánková, ktoré v súboji o titul predvádzali v Peugeot aréne Národného tenisového centra naozaj skvelý tenis. Vo finále štvorhry malo Slovensko taktiež zastúpenie, Katarína Kužmová s Ninou Vargovou síce na titul nedosiahli, no taktiež sa prezentovali veľmi pekným tenisom.

13. 10. 2024

JTBSO: Fotogaléria finále dvojhry

V nedeľu popoludní vyvrcholil finálovým zápasom dvojhry ženský turnaj kategórie ITF WTT W75 pod názvom J&T Banka Slovak Open 2024. Víťazkou sa stala stále iba pätnásťročná hráčka Národného tenisového centra Mia Pohánková, ktorá v súboji dvoch držiteliek voľnej karty zvíťazila nad Renátou Jamrichovou 2:6, 6:4, 6:2 za 124 minút. Diváci v Peugeot aréne Národného tenisového centra sledovali skvelý tenis, ktorý objektívom zachytil fotograf Roman Benický.

JTBSO: Pohánková získala titul!

Pätnásťročná hráčka Národného tenisového centra Mia Pohánková (na snímke vpravo) sa stala víťazkou dvojhry na turnaji J&T Banka Slovak Open 2024. Vo finále zdolala krajanku Renátu Jamrichovú 2:6, 6:4, 6:2 za 124 minút a dosiahla životný úspech. Pre zverenku trénera Róberta Gašparetza a kondičného Kristiána Cupáka to bol iba tretí turnaj na ženskom okruhu ITF. Z bratislavského NTC si odnáša 75 bodov do svetového rebríčka WTA, v ktorého onlajn vydaní figuruje na 515. mieste.

JTBSO: Fotogaléria 12. októbra 2024

Slovenské tenistky Renáta Jamrichová a Mia Pohánková zvíťazili v sobotu v semifinálových zápasoch dvojhry a postúpili do nedeľňajšieho finále. Na centrálnom dvorci Peugeot arény Národného tenisového centra si o titul vo štvorhre zahrali Katarína Kužmová s Ninou Vargovou, ktoré nestačili na holandsko-ruský pár Isabelle Haverlagová, Jelena Pridankinová. Celé dianie sledoval objektív Romana Benického.

Všetky dôležité informácie o turnaji, livescore, livestream, pavúky, program dňa a fotogalériu nájdete na oficiálnej turnajovej stránke www.jtbankaslovakopen.sk.

12. 10. 2024

JTBSO: Slovenky v debli bez titulu

Katarína Kužmová s Ninou Vargovou nezískali titul vo štvorhre na turnaji J&T Banka Slovak Open 2024. Vo finále nestačili na tretiu nasadenú holandsko-ruskú dvojicu Isabelle Haverlagová, Jelena Pridankinová a podľahli jej 5:7, 2:6 za 77 minút. Pre slovenský pár je to vôbec prvá spoločná prehra vo štvorhre. Doposiaľ spolu štartovali na troch turnajoch, prvé dva (v Monastire a Trnave) dokázali vyhrať. Obe mladé domáce hráčky sa vďaka finálovej účasti posunú do tretej stovky deblového rebríčka WTA.