Minárik získal dupľu

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » Minárik získal dupľu

Krištof Minárik a Klára Ondrejčeková sa stali majstrami SR vo dvojhrách mladšieho žiactva. V oboch prípadoch možno povedať, že obaja si zaslúžene vybojovali účasť na prestížnom celosvetovom finále Nike Junior Tour.

Aktérov najmladšej kategórie potrápilo v tomto roku na dvorcoch TK Kúpele Piešťany počasie. Prvý súťažný deň veľký chlad, potom záverečné dva dážď. Usporiadateľ však urobil maximum a všetky dvojhry sa odohrali na antuke.
Nerád takto píšem, ale súboj 2. kola Minárik – Palovič možno označiť za predčasné finále majstrovstiev. Zaujímavé je, že žreb ich postavil proti sebe v hale už v 1. kole, vtedy vyhral Palovič a potom ľahko celé majstrovstvá. Tentoraz bol síce aktívnejší, ale urobil aj viac chýb. Krištof vyhral zápas taktickejšou hrou, potom už v turnaji dominoval. Aj keď vo finále mu J. Fekete v prvom sete víťazstvo komplikoval, druhý set bol jednoznačný. Veľká pochvala patrí všetkým medailistom (bronz získali D. Oberta a L. Bielik) za herný prejav. Aj vo finále prevládala snaha o víťazný úder, po slabom servise nasledoval víťazný return, veľa bodov vyhrávali chlapci na sieti. Herne určite veľmi sympatický záver majstrovstiev.
Z mladšieho ročníka 2002 sa postupom do štvrťfinále najviac presadil L. Pokorný. Na dvorci niekedy možno až priveľmi hlučný, ale bojovník, ktorý veľmi bojoval o semifinále. Z tohto ročníka ešte T. Kováč, J. Kaťuch, M. Novanský, A. Behúň a B. Jánošík porazili nasadených a dostali sa do pavúka.
Dievčenskú dvojhru ovplyvnila neúčasť V. Morvayovej. Do semifinále sa dostali všetky štyri najvyššie nasadené a do 16-ky pavúka prekvapujúco žiadna hráčka ročníka 2002, z ktorých najlepšie (ešte viac ich sprievod) mali vysoké ambície, ale aj ťažký žreb. Tak ako víťaz dvojhry chlapcov, tak ani K. Ondrejčeková nestratila v piatich zápasoch ani set a aj samotné finále bolo dlho jednoznačné. Za stavu 3-2 v druhom sete zmenila N. Schwarcová taktiku a obranné vysoké lopty boli zrazu pre víťazku väčším problémom. Veľmi pozitívne hodnotím to, že stále chcela bod vyhrať. Jej vedenie však iste videlo, čo potrebuje v hernom prejave doplniť. Najvyššie nasadená M. Kadlečková až príliš hladko prehrala v semifinále, v druhej polovici pavúka sa S. Kovačičová najskôr veľmi potrápila v 2. kole, potom však v semifinále veľmi vzdorovala neskoršej víťazke.

Trvalý dážď poznačil záver štvorhier. Obe finále sa rozohrali vonku na antuke, ale záver bolo nutné dohrať v hale. Finalisti dvojhry Minárik – Fekete vyhrali spolu aj debla, v ich hre je už aj veľa štvorhrových prvkov. Dievčenského debla vyhrali singlové semifinalistky M. Kadlečková – S. Kovačičová, zaujímavý bol postup dvojice C. Supák – L. Fonód, ktoré dva razy vyhrali 10-8 v zápasových tajbrejkoch, finále však týmto spôsobom prehrali po tom, čo prvý set vyhrali 6-0. Dievčenskej štvorhre však deblový prejav zatiaľ rozhodne chýbal.

Nakoľko mám každoročnú a dlhodobú možnosť vidieť a porovnávať majstrovstvá, spokojne môžem tieto označiť za kvalitné. Nemáme síce až 48 kvalitných chlapcov a dievčat, ale herný prejav špičky bol určite príjemný.

Melaga a Hradecká víťazmi áčka dorastu v Humennom

Samuel Melaga (Lieskovský tenisový klub-LTC) a Lucia Hradecká (TK Slávia SPU Nitra) získali titul vo dvojhre na áčkovom turnaji dorastu v Humennom. Melaga si vo finále poradil s Nikolasom Paulovičom (TK Slovan Bratislava) 6:4, 6:4. Paulovič si vybojoval titul vo štvorhre, spolu so Sebastiánom Paulovčákom (TJT Michalovce) zdolali vo finále pár Samuel Melaga, Xavier Jakubovič (TC EMPIRE Trnava) 6:4, 4:6, 10-4.

21. 06. 2024
Tenis doma Více zde

Adamča a Janošková víťazmi áčka mladšieho žiactva v Piešťanoch

Martin Adamča (TK Kúpele Piešťany) a Alexandra Janošková (TK Sparta Považská Bystrica) získali titul vo dvojhre na áčkovom turnaji mlašieho žiactva na dvorcoch TK Kúpele Piešťany. Adamča si vo finále poradil s Matteom Sansonom (TK Slávia STU Bratislava) 6:3, 6:2. Chlapci si spolu vybojovali titul vo štvorhre po hladkom finálovom víťazstve 6:0, 6:1 nad párom Matúš Piroha (TK Slovan Bratislava), Samuel Zuberec (TK Petržalka).

Celoslovenské sústredenie detí do 10 rokov organizované STZ

V areráli ŠK Pepas Slovenská Ľupča sa uskutočnilo trojdňové celoslovenské sústredenie hráčov do 10 rokov, ktoré zorganizoval Slovenský tenisový zväz. Nominovaných naň bolo 24 detí, traja chlapci a tri dievčatá z každého regiónu, pričom o ich nominácii rozhodovali jednotlivé regionálne zväzy. Hlavným cieľom sústredenia bolo zmapovanie úrovne hry detí, budovanie tenisových piateľstiev, vzájomná spolupráca a rešpektovanie druhých detí ako potenciálnych súperov. Deti sa učili hrať fair-play, ako sa správať na kurte a taktiež ako dôležité je vedieť rešpektovať rozhodcu či fanúšikov.

20. 06. 2024

Medzinárodný turnaj TEJT 3 do 16 rokov v Slovenskej Ľupči

V týždni od 1. júla 2024 sa na dvorcoch ŠK Pepas Slovenská Ľupča uskutoční medzinárodný turnaj kategórie TEJT 3 chlapcov a dievčat do 16 rokov. Viac informácií o podujatí nájdete na stránke www.tenniseurope.org.

19. 06. 2024

BO: Kovalík o titul nezabojuje

Jozef Kovalík nepostúpil do finále dvojhry na antukovom challengeri Bratislava Open (120 950 eur, antuka vonku). Štvrtý nasadený hráč nestačil v sobotnom semifinále na Portugalčana Henriqueho Rochu a podľahol mu 3:6, 4:6 za 91 minút. Zverenec trénera Borisa Borgulu a kondičného Sebastiána Smoleňáka si za semifinálovú účasť v Bratislave pripísal do rebríčka ATP 25 bodov a v onlajn renkingu poskočil o štyri priečky vyššie na 115. miesto.

15. 06. 2024

BO: Karol s Lánikom bez titulu

Miloš Karol s Tomášom Lánikom nezískali titul vo štvorhre na challengerovom turnaji Bratislava Open. Vo finále nestačili na nemeckú dvojicu Jakob Schnaitter, Mark Wallner a podľahli jej 4:6, 4:6 za 74 minút. Hoci sa im nepodarilo získať titul, finálová účasť je doposiaľ ich najväčším úspechom medzi mužmi. Obaja hráči si do deblového rebríčka ATP pripíšu 60 bodov a posunú sa o vyše 100 miest nahor. Karol v onlajn renkingu figuruje na 306. pozícii, Lánik je 386.